مدیرکل کمیته امداد گیلان از اهدای ۹۳ عدد کپسول اکسیژن به بیمارستان‌های استان طی ماه جاری خبر داد و گفت: برای تهیه و اهدای این تعداد کپسول ۴۳۰ میلیون تومان از سوی خیران مشارکت شده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، عباس اهرابی پیش از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به شیوع پیک پنجم کرونا و کمبود اکسیژن در بیمارستان‌های استان گیلان، اظهار کرد: کمیته امداد گیلان در یک ماه اخیر طرح اهدای کپسول اکسیژن برای بیماران نیازمند با همیاری خیران استانی اجرا کرد.

وی افزود: این طرح با مشورت از کادر متخصص درمان تلاش شد با فراهم کردن زمینه حمایت از بیماران کرونایی، باری از دوش کادر پرتلاش بیمارستان‌ها برداشته شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان، با بیان اینکه در اجرای این طرح تا کنون ۹۳ کپسول اکسیژن به بیمارستان‌های سطح استان اهدا شده است، اضافه کرد: خیران برای خرید این کپسول‌ها حدود ۴۳۰ میلیون تومان هزینه کردند که در این طرح از ظرفیت مراکز نیکوکاری نیز بهره گرفته شد.

وی ادامه داد: خیرین و شهروندان گیلانی می‌توانند برای مشارکت در این طرح، با مراجعه به ادارات کمیته امداد شهرستان‌های استان و یا مراکز نیکوکاری، ما را در این امر خداپسندانه یاری کنند.