رئیس سازمان صمت گیلان از تخصیص ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات سهمیه انزلی برای بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی خبر داد.

به گزارش ندای گیلان،فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان امروز در شهرستان انزلی گفت: با عنایت به شرایط اقتصادی موجود در جامعه، هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود جهت رونق تولید بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به نوسانات به وجود آمده در بخش صنعت و بازار سرمایه در سال ۹۷، استفاده از توانمندی همه دستگاه‌ها به ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت مهم‌ترین سیاست جهت کمک به بخش تولید است.

رئیس سازمان صمت گیلان عمده مشکل صنعت تولید را برخی سطحی نگری‌ها و سلیقه محوری در تصمیمات اعتبارسنجی هنگام تخصیص تسهیلات از سوی بانک و همچنین مشکلات مالیاتی ذکر و اضافه کرد: در برخی موارد به دلیل عدم انجام تعهدات برخی بانک‌ها در خصوص منابع مالی تکلیفی در مواجهه با واحد‌های تولیدی سبب وارد شدن ضربه مهلکی بر صنعت کشور شده است و در صورت ادامه این رویکرد نامناسب و عدم برنامه ریزی‌های درست موفق به رفع تلاطمات به وجود آمده نخواهیم شد.

دلق پوش اظهار کرد: البته با توجه به ظرفیت‌های قانونی موجود در کارگروه رفع موانع تولید می‌توان تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر بر حسن اجرای تعهدات بانکی در خصوص واگذاری تسهیلات به صنعت تولید اتخاذ کرد.

وی در جمع روسای اتحادیه‌های شهرستان بندر انزلی با اشاره به عملکرد سازمان صمت در حوزه تنظیم بازار عنوان کرد: سازمان صمت گیلان در جهت تنظیم بازار، نظارت صحیح، ایجاد انگیزه و در نتیجه کاهش التهاب نسبت به سایر استان‌ها موفق عمل کرده است.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه بازاریان همواره از قشر‌های شریف و یاری‌رسان نظام و دولت در برهه‌های مختلف بوده‌اند، گفت: معتقدم که مشکلات اصناف باید یکی بعد از دیگری و بر مبنای قانون‌مداری حل و فصل شود.

دلق پوش افزود: شهرستان بندر انزلی قطب گردشگری استان و کشور بوده فلذا باید تمهیدات لازم جهت افزایش و توزیع مطلوب سهمیه‌های کالایی تنظیم بازار به این شهرستان مورد نظر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات تخصیصی شهرستان انزلی برای بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی می‌تواند در جهت رونق تولید سبب پویایی این بخش شده ومنجر به توسعه تولید و اشتغال را در این شهرستان شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: این امتیازات باعث خواهد که رغبت سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی انزلی افزایش یافته و با توجه وجود عرصه صنعتی موجود عملا امکان جذب همه شرکت‌های متقاضی فراهم خواهد شد.