عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عده ای که می خواستند قانون اساسی و نظارت شورای نگهبان را دور بزنند بحث کمیته ملی انتخابات را در برخی مجامع مطرح کردند ولی با مخالفت مقام معظم رهبری روبرو شد.

به گزارش ندای گیلان: آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در خصوص هجمه به شورای نگهبان اظهارداشت:نظارت شورای نگهبان در انتخابات یک اصل عقلایی است در تمام نظام های دنیا نظارت بر انتخابات وجود دارد نظامی در دنیا وجود ندارد که ناظری تاثیر گذار بر انتخابات آن نظارت نکند.

وی ادامه داد:در جمهوری اسلامی نیز این وظیفه نظارتی را قانون به عهده شورای نگهبان گذاشته است نظارتی که در قانون مشخص شده، یک نظارت استصوابی است که مراد یک نظارت تاثیرگذار و موثر است یعنی فقط در حد چشم بودن نیست.

آیت الله حیدری تصریح کرد:نظارت شورای نگهبان مثل کار یک دیده بان نیست که فقط رصد کند و به فرمانده گزارش دهد نظارت شورای نگهبان از جنس نظارت یک مهندس ناظر در ساختمان است که اگر کجی و ایرادی دید می تواند دستور اصلاح بدهد و الزاما باید دستوراتش عملی شود.

وی با اشاره به راز هجمه به شورای نگهبان گفت:بعضی ها روحیه دیکتاتوری و استبدادی دارند ولی با لباس دموکراسی و آزادی جلو می آیند این افراد با قانون سر ناسازگاری دارند و دنبال دور زدن قانون هستند به همین جهت زورشان می آید که شورای نگهبان اعمال قانون کند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان تصریح کرد:عده ای که می خواستند قانون اساسی و نظارت شورای نگهبان را دور بزنند بحث کمیته ملی انتخابات را در برخی مجامع مطرح کردند ولی با مخالفت مقام معظم رهبری روبرو شد.