مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به رشد ۳۶ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر گیلان، تصریح کرد : خوشبختانه بنادر استان گیلان در سال گذشته به عملکردی بالغ بر ۲ میلیون و ۸۸ هزار تن جابه جایی بار دست یافت .

حمیدرضا آبایی صبح امروز (دوشنبه ۳۰ فروردین) با بیان اینکه عملیات کانتینری بنادر استان در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن بیش از ۸۶ درصد افزایش یافت، گفت: فقط در مجتمع بندری انزلی بیش از شش هزار TEU”ظرفیت باری” کانتینر تخلیه و بارگیری شده و این بندر توانست در سال ۹۹ به رشد ۷۳ درصدی در این زمینه برسد.

وی عنوان کرد : در بندر آستارا نیز با ورود ۶۰۹ تی.ای.یو کانتینر ، عملیات کانتینری ۱۰۰ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به افزایش چشمگیر صادرات مواد نفتی از بنادر گیلان در سال ۹۹ گفت: در این مدت ۱۰ هزار و ۶۵۴ تن مواد نفتی از بندر انزلی و ۱۵ هزار و ۲۲۰ تن نیز از بندر آستارا به مقصد سایر کشورها صادر شده است.
آبایی با اشاره به رشد ۳۶ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر گیلان، تصریح کرد : خوشبختانه بنادر استان گیلان در سال گذشته به عملکردی بالغ بر ۲ میلیون و ۸۸ هزار تن جابه جایی بار دست یافت .

وی ادامه داد : از این میزان مجتمع بندری انزلی با عملکرد یک میلیون و ۳۸۳ هزار تنی خود رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرده است.
وی اضافه کرد: همچنین ورود شناورها به بندر آستارا ۴۴ درصد رشد داشت و طی سال گذشته ۱۳۸ فروند کشتی به بندر آستارا و ۵۳۸ فروند کشتی به بندر انزلی با بیش از ۱۹ درصد رشد وارد شده است.