آیت‌الله قربانی به حفظ حجاب حضرت فاطمه(س) حتی در مقابل فرد نابینا اشاره کرد و گفت: آنها که روسری خود را روی چوب می‌گذارند و علم کفر بلند می‌کنند فریب خوردگان غرب‌زده هستند.

به گزارش ندای گیلان ،آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز با اشاره به ایام فاطمیه(س) اظهار کرد: در دو ماه متوالی در 75 و 95 روز ایام فاطمیه(س) است که حضرت زهرا(س) پس از پیامبر(ص) شهیده شدند.
وی به برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه(س) از دیرباز در کشور اشاره کرد و افزود: در ایام فاطمیه دوم، آیت‌الله بروجرودی در منزل خود مراسم عزاداری برگزار می‌کردند و شب‌ها در صحن بزرگ حضرت معصومه(س) جمعیت همه‌جا حضور داشتند.
امام جمعه رشت با تأکید بر شرکت در عزاداری ایام فاطمیه(س)، بیان کرد: در شرایطی که بعضی از افراد کارهای خلاف اخلاق انجام می‌دهند و علیه اسلام پرچم بلند می‌کنند، عزاداری فاطمه(س) عامل ترویج دین است.
آیت‌الله قربانی به حفظ حجاب حضرت فاطمه(س) حتی در مقابل فرد نابینا اشاره کرد و گفت: آنها که روسری خود را روی چوب می‌گذارند و علم کفر بلند می‌کنند فریب خوردگان غرب‌زده هستند و این رفتارشان با روح اسلامیت، ولایت و حب نسبت به اهل بیت(ع) سازگار نیست.
وی با بیان اینکه جلسه‌های دینی ایام فاطمیه(س) باید آبرومندانه برگزار شود، تصریح کرد: توصیه می‌کنم عزاداری ایام فاطمیه(س) پر شور و پر محتوا باشد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، توسعه دانش در کشورهای غربی را با گوشه‌نشینی افراد تحصیلکرده و بدور از بداخلاقی‌ها دانست و اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کشور را از غرب‌زدگی و آلودگی‌ها نجات دهیم باید مانند امام خمینی(ره) حرکت کنیم.
آیت‌الله قربانی با اشاره به اظهار ارادت تمام ائمه(ع) نسبت به حضرت زهرا(س)، یادآور شد: امام(ره) در عزای حضرت زهرا(س) به گونه‌ای می‌گریستند که شانه‌های ایشان متحرک بود.
وی بر زنده نگه‌داشتن ایام فاطمیه(س) با تشکیل جلسه‌های آموزنده، منطقی و با برهان در جامعه تأکید کرد و متذکر شد: مردم مسلمان در راه اعتلای کلمه توحید، اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) همه‌گونه فداکاری را انجام می‌دهند ضمن اینکه «وزوز» مگس‌ها نمی‌تواند مردم ما را از باورهای 1400 ساله برگرداند.