مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: آیین‌نامه اجرایی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تدوین و ارائه شده است.

به گزارش نداي گيلان:  رسول جلائی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به انجام تکالیف دستگاه‌ها در مورد دفاع مقدس اظهار کرد: نگاه جامعه نباید تنها به نیروهای مسلح باشد و باید به تمام دستگاه‌های کشوری و لشکری توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: تنها بسیج امکانات برای تحقق اهداف کفایت نمی‌کند بلکه ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها باید وجود داشته باشد تا به هدف برسیم.

جلائی به تشکیل شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گیلان اشاره کرد و افزود: شورای مذکور برای رسیدن به هماهنگی و هم‌افزایی در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس تشکیل شده است.

وی از تدوین آیین‌نامه اجرایی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خبر داد و بیان کرد: آیین‌نامه مذکور به تمام دستگاه‌های مربوطه ارائه شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف باید روی آن تمرکز داشته باشیم، تصریح کرد: جلوگیری از موازی‌کاری و … از اهداف مورد توجه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

جلائی تشکیل شورای مذکور را با هدف ساماندهی امور در حوزه فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه خواند و بیان کرد: آسیب‌شناسی امر ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و مقاومت مد نظر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است و برای غنی کردن این شورا کمیته‌های تخصصی هفت‌گانه پیش‌بینی شده است.

وی محمدعلی نجفی استاندار را رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان معرفی کرد و گفت: نخستین پیش‌نویس فعالیت کمیته‌های مذکور تدوین شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به اینکه دانشگاه گیلان مسئولیت کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس شورای مذکور را به عهده دارد، خاطرنشان کرد: مسئولیت کمیته هنری، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس به عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

جلائی به تشکیل کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای دفاع مقدس با مسئولیت صدا و سیمای مرکز گیلان اشاره کرد و یادآور شد: شهرداری رشت مسئولیت کمیته مراکز فرهنگی و یادمان‌های دفاع مقدس شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان را به عهده دارد.

وی مسئولیت کمیته راهیان نور را به عهده سپاه قدس گیلان دانست و اظهار کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان مسئولیت کمیته امور پیشکسوتان و امور مردم‌نهاد را به عهده دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: مسئولیت کمیته زنان و خانواده دفاع مقدس به عهده اداره کل بانوان و خانواده استانداری گیلان است.