رییس فدراسیون فوتبال اشاره‌ای به برگزاری کمپ‌ها و اردوهای تیم‌های ملی در مناطق آزاد و به ویژه منطقه آزاد کیش کرد و رویکرد فدراسیون متبوع خود را تعمیم این مدل همکار‌های با دیگر مناطق آزاد همچون انزلی عنوان کرد.

به گزارش ندای گیلان از بندرانزلی،شهاب‌الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال با مهندس علی اوسط اکبری مقدم دیدار کرده و در خصوص سازوکارها و راهکارهای توسعه همکارهای دو جانبه و چند جانبه به تبادل نظر پرداختند.

اکبری مقدم در این دیدار توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه‌های صنعتی، ترانزیتی-بندری و گردشگری در منطقه آزاد انزلی را متنوع و در حال گسترش اعلام کرد: علاوه برتولید، فرآوری کالا، تأمین کالاهای اساسی یکی از مهمترین اقدامات این سازمان را تشکیل می‌دهد که ظرف این مدت منطقه آزاد انزلی را به یکی از مهمترین نقاط تأمین کالاهای اساسی تبدیل کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به بیان زیرساخت‌ها و امکانات فوتبال ساحلی و فوتسال در منطقه متبوع خود پرداخته و تصریح کرد: در حال حاضر و با تکیه بر وجود استعدادهای خوبی که استان گیلان در زمینه فوتبال ساحلی و فوتسال دارا می‌باشد می‌توان برنامه‌های همکاری ملی و بین المللی خوبی را در دستور کار قرار دارد تا درآینده نزدیک و بعد از افزایش محدوده منطقه، این مدل همکاری را به بخش فوتبال نیز تعمیم داده و اجرایی کرد.

عزیزی خادم در این دیدار با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با دکتر سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، تصریح کرد که مناطق آزاد ظرفیت بسیار بزرگی برای کشور محسوب می‌شوند، در نتیجه تمرکز بر همکاری در بهره برداری از فرصت جام جهانی قطر، با محوریت منطقه آزاد کیش که از امکانات و زیرساخت‌هایی با استاندارد بین المللی بهره‌مند است می‌تواند آغازگر فصل جدیدی از هم افزایی در مسیر توسعه ورزش حرفه‌ای و توریسم ورزشی باشد.

رییس فدراسیون فوتبال اشاره‌ای به برگزاری کمپ‌ها و اردوهای تیم‌های ملی در مناطق آزاد و به ویژه منطقه آزاد کیش کرد و رویکرد فدراسیون متبوع خود را تعمیم این مدل همکار‌های با دیگر مناطق آزاد همچون انزلی عنوان کرد و گفت: با توجه به استعدادهای انسانی، سابقه موفق و امکانات موجود، استان گیلان از مناطق با استعداد در عرصه فوتبال ارزیابی می‌شود که در اولویت‌های توسعه همکاری فدراسیون قرار دارد و این مهم را می‌توان با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و سایر نهادهای مسئول در دستور کار قرار داد.

گفتی است در پایان این دیدار، رییس فدراسیون فوتبال و هیأت همراه از زیرساخت‌ها و امکانات منطقه در زمینه فوتبال ساحلی و فوتسال بازدید به عمل آورد.