مجموعه اسنادی که در مورد حملات ادعایی سایبری روسیه در اختیار شبکه ان بی سی آمریکا قرار گرفته باعث جنجال رسانه ای تازه غرب علیه روس ها شده است.

‌‌‌‌‌به گزارش  ندای گیلان به نقل از انگجت، مجموعه اسنادی که در مورد حملات ادعایی سایبری روسیه در اختیار شبکه ان بی سی آمریکا قرار گرفته باعث جنجال رسانه ای تازه غرب علیه روس ها شده است.

جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا مدعی است ایالات متحده اسنادی در اختیار دارد که نشان می دهد مبالغ زیادی پول از سران حاکم بر این کشور به خارج از این کشور منتقل شده است و افشای آنها برای روس ها هراس انگیز خواهد بود.ظاهرا اسناد ان بی سی نیز در همین مورد است و حالا گروهی از کارکنان سیا به ان بی سی نیوز گفته اند که کاخ سفید در حال همکاری با این سازمان جاسوسی به منظور آغاز نبرد سایبری تازه ای علیه روسیه است.

البته پیش از این نیز حملات سایبری دوجانبه میان دو کشور سابقه داشته است.با این حال اجرای حمله سایبری جدید علیه روس ها قطعی نیست، زیرا دولت پوتین نیز از توانمندی قابل توجهی برای برای واکنش متقابل علیه آمریکا برخوردار است.

منابع مطلع می گویند اوباما هنوز مردد است که آیا یک حمله سایبری تلافی جویانه غیرعلنی را علیه دولت روسیه اجرا کند یا به روش های شفاف تر و متداول تری مانند اعمال تحریم اقتصادی بر ضد این کشور متوسل شود.

در این میان برخی تحلیل گران نیز اخبار رسانه های غربی در مورد حملات سایبری تلافی جویانه آمریکا را بلوف می دانند، زیرا در صورت جدیت ایالات متحده این خبر رسانه ای نمی شد و اجرای آن نیز به آژانس امنیت ملی آمریکا و نه سیا واگذار می شد.

از سوی دیگر تحلیل گران در مورد اینکه اوباما بخواهد در آخرین ماه های ریاست جمهوریش دست به ماجراجویی های خطرناکی در کاخ سفید بزند، ابراز تردید می کنند.