استاندار گیلان اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ با حفظ و حراست از دریا، از صید بی رویه و قاچاق صید جلوگیری شد.

به گزارش ندای گیلان از رشت؛اسدالله عباسی در بازدید از پره‌های صیادی شهید انصاری و رامدشت شهرستان رودسر به خبرنگاران گفت: از ابتدای فصل صید تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل گیلان صید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشت.

وی با یادآوری اینکه کشاورزی و صیادی از مشاغل اصلی مردم گیلان از گذشته تاکنون است، افزود: ماهیان ذخایر ارزشمندی هستند که باید برای آیندگان حفظ و حراست شوند.

وی تصریح کرد: اکنون چهار هزار صیاد در پره‌های صیادی استان فعالیت دارند که از این طریق امرار معاش می‌کنند و در کنار آن محصولات آبزی از جمله ماهیان سرد آبی و گرم آبی تولید می‌شود که حمایت لازم را از آنان خواهیم داشت.

عباسی اضافه کرد: صیادان شرکت تعاونی‌های صیادی پره در کنار صیادی در استخرهای خاکی ماهیان مولد را برای تخم‌ریزی نگهداری کرده و سپس بچه‌ ماهیان ۶ و هفت گرمی را با همکاری شیلات در دریا رهاسازی می‌کنند.

وی اظهار کرد: استان گیلان با افزایش تولیدات آبزیان و پرورش ماهیان استخوانی گام مهمی در استفاده از اقتصاد دریا برداشته است.

استاندار گیلان همچنین طی این بازدید در گفت و گو با شماری از پره داران و صیادان ضمن آرزوی ایامی پربرکت برای آنان و شنیدن موضوعات شان؛ دستورات لازم به متولیان امر را صادر کرد.
در این بازدید مدیرکل شیلات گیلان و فرماندار شهرستان رودسر دکتر عباسی را همراهی کردند.