با اطلاع رسانی و آموزش همگانی در سال 1402، هیچگونه مرگ خاموش در گیلان به ثبت نرسیده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اهمیت موضوع آموزش و اطلاع رسانی برای نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه گفت: بحمدالله با اطلاع رسانی و آموزش همگانی در سال 1402، هیچگونه مرگ خاموش در گیلان به ثبت نرسیده است.

وی با قدردانی از همه نهادهای دست‌اندرکار بویژه آموزش و پرورش و صدا و سیما برای کمک به اشاعه فرهنگ مصرف بهینه گاز طبیعی در میان مردم، اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان با تبلیغات و آموزش‌های گسترده و نظام مند بویژه در میان دانش آموزان سراسر استان تحت عنوان طرح بزرگ سفیران انرژی، توانسته است موجب نهادینه شدن فرهنگ استفاده صحیح از گاز طبیعی در جامعه شود.

جمال نیکویی در همین راستا بیان کرد: این شرکت برای تحقق این مهم، هزاران بسته فرهنگی شامل مداد کاشتنی، خطکش، خودکار، دفترچه، ساعت، تخته وایتبرد و… منقش به پیام‌ها و نکات آموزشی مصرف بهینه گاز را در میان کودکان و نونهالان به عنوان بازوان فرهنگی و ترویجی این شرکت توزیع نموده است و تلاش کرده تا فرهنگ مصرف بهینه گاز را به خانه‌ها انتقال دهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین درخصوص همکاری این شرکت با صدا و سیما گفت: شرکت گاز گیلان اقدامات قابل توجهی نظیر حضور مسئولان و کارشناسان در برنامه‌های صداوسیما، استفاده از هنرمندان و چهره‌ها برای ترویج مصرف بهینه، تولید انیمیشن‌ها و اینفوگرافیک‌ها را در دستور کار قرار داده که بدون شک مؤثر و در نهادینه کردن مصرف بهینه، اثربخش است.

وی در پایان فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی را کاری مستمر و پیوسته دانست و اظهار داشت: این آموزش‌ها و اطلاع رسانی ها محدود به فصول پاییز و زمستان نبوده و طی برنامه ریزی های بعمل آمده به صورت مستمر در طول سال ادامه خواهد داشت.