همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدیو کنفرانسی و با حضور رییس جمهور ۷۹۴ واحد مسکن محرومان و مددجویان کمیته امداد استان گیلان افتتاح و این واحدها در آستارا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ندای گیلان از آستارا، این مراسم که با حضور ویدئوکنفرانسی حجت الاسلام رئیسی و به صورت نمادین نیز در شهرستان آستارا و با حضور معاون عمرانی استاندار گیلان برگزار شد، «عباس اهرابی» مدیرکل کمیته امداد استان گیلان اظهار کرد: بیش از ۳۳ هزار واحد مسکن روستایی به بهره‌برداری رسید که سهم استان گیلان ۷۹۴ واحد با پراکنش در شهرها و روستاهای مختلف بوده است.

اهرابی تصریح کرد: کمیته امداد با مشارکت شرکای اجتماعی همچون بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و سپاه پاسداران با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان نسبت به ساخت این واحدهای مسکونی اقدام کرده تا شاهد تکمیل و تحویل این واحدها به متقاضیان باشیم.

وی افزود: برای هر یک مترمربع واحد مسکونی ساخته شده در گیلان حدود شش میلیون تومان هزینه شد و در یک سال گذشته ۴۳۵ واحد مددجویی با اعتبار کمیته امداد تعمیر شدند.

اهرابی اضافه کرد: با وجود اینکه در استان گیلان با چالش کمبود زمین مواجه هستیم اما تا پایان سال ۹۷۳ واحد به افراد تحت پوشش کمیته امداد گیلان تحویل داده خواهد شد.

کمیته امداد از برکات نظام جمهوری اسلامی است

«موسی فکور» سرپرست معاونت هماهنگی و امور عمرانی استانداری گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: کمیته امداد از برکات نظام جمهوری اسلامی است و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های متولی ساخت مسکن محرومان در این استان بیش از پیش رونق بگیرد.

وی با قدردانی از تلاش‌ها ومجاهدت‌های سپاه پاسداران، بنیاد مسکن و کمیته امداد در رسیدگی به وضعیت محرومان یادآور شد: امیدواریم تا این اقدامات ادامه دار باشد تا بتوانیم روزی را ببینیم که هیچ مددجویی بدون مسکن نباشد.