منابع رسانه‌ای امروز (چهارشنبه) از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در چند شهرک در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین خبر دادند. سخنگوی امدادرسانی در اراضی اشغالی گفت در نتیجه حملات موشکی به شهر صفد و اطراف آن یک تن کشته و هفت تن زخمی شدند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سخنگوی اورژانس و امدادرسانی رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که در پی حملات موشکی به صفد و اطراف آن یک زن کشته و هفت صهیونیست دیگر زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

شهردار صفد هم در این باره اعلام کرد: موشک‌ها به داخل شهر اصابت نکرده بلکه پایگاه‌های اطراف صفد را هدف قرار داده‌اند.

این در حالی است که برخی منابع رسانه‌ای صهیونیستی گفتند سه موشک به صفد برخورد کرده است.

این منابع همچنین از کشته شدن یک صهیونیست و کشف جسد وی در یکی از مواضع هدف قرار گرفته شده خبر دادند.

منابع رسانه‌ای صهیونیستی نیز گزارش دادند که حزب‌الله لبنان در این حمله از موشک‌های نقطه زن استفاده کرده و سامانه‌های گنبد اهنین در رهگیری آنها ناکام ماندند.

رسانه‌های عبری حمله امروز حزب‌الله را بی‌سابقه توصیف کرده‌اند.

این رسانه‌ها در این باره گزارش دادند: آنچه در صفد رخ داد از زمان شروع جنگ بی‌سابقه بود و شلیک موشک به سمت منطقه‌ای نسبتاً دور از مرزها، یک رویداد استثنایی است.

«آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «یسرائیل بیتنا» نیز در انتقاد از عملکرد کابینه جنگ در جبهه شمال سرزمین‌های اشغالی گفت: امروز خط قرمز به برافراشتن پرچم سفید به نشانه تسلیم تقلیل یافته است؛ کابینه جنگ تسلیم حزب‌الله شده و جبهه شمال را از دست داده است.

شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی هم خبر داد که در این حمله حدود ۱۰ موشک شلیک شد و چند موضع نظامی رژیم اشغالگر هدف قرار گرفت.

شبکه الجزیره در این باره گزارش داده بود که آژیرهای خطر در چند شهر و شهرک از جمله شهر «صفد» در الجلیل علیا و «نطوعا» در الجلیل غربی به صدا درآمده است.

شبکه الجزیره همچنین از به صدا درآمدن اژیرهای خطر در منطقه المناره در الجلیل علیا خبر داد.

شبکه المیادین هم گزارش داد که در این حمله یک موضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف شهرک المناره هدف قرار گرفت.

منابع رسانه‌ای صهیونیست نیز اذعان کردند که بیشتر موشک‌های شلیک شده از لبنان به پایگاه‌های نظامی در حومه شهر صفد اصابت کرده است.

در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی نیز حملات توپخانه‌ای را به اطراف شهرک «مروحین» و «طیر حرفا» در جنوب لبنان انجام داد.

برخی منابع نیز اعلام کردند که ده‌ها موشک از خاک لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شده است. برخی منابع رسانه‌ای عبری نیز از کشته و زخمی شدن چند صهیونیست در این حمله خبر دادند.

حزب‌الله لبنان سه‌شنبه حملات شدیدی را به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی انجام داد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است./ایسنا