مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان از پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی نخستین پست فوق توزیع شهرستان سنگر خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمود دشت بزرگ با اشاره به مرحله سخت و حساس تأمین زمین پست سیار سنگر و با بیان اینکه این پروژه از پروژه‌های حیاتی و جزو ۱۸۰ اقدام عملیاتی تدوین شده وزارت نیرو برای عبور موفق از اوج بار سال آتی است، اظهار کرد: خوشبختانه با رایزنی‌های مختلف و همکاری بسیار خوب احمدی سنگری نماینده مردم شریف شهرستان رشت، بخشدار سنگر و دیگر مقامات محلی، زمین پست که بسیار اساسی و مهم بود تأمین گردید.

دشت بزرگ به اهداف پروژه اشاره کرد و افزود: سرویس دهی مطلوب به مشترکان و رفع مشکل افت ولتاژ و تداوم تقویت و پایداری شبکه فوق توزیع بخش سنگر، افزایش قابلیت اطمینان در سطح فوق توزیع و اشتغالزایی جوانان منطقه از جمله اهداف این پروژه می‌باشد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در مورد مشخصات فنی پروژه گفت: پست سیار ۶۳/۲۰ کیلوولت ۱۵ مگاولت آمپر سنگر، شامل یک فیدر ورودی و ۴ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت می‌باشد.

دشت بزرگ با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی پروژه افزود: برای این پروژه ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد و برای ۹ نفر اشتغالزایی مستقیم و برای ۳۰ نفر اشتغالزایی غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اهمیت این پروژه در تأمین برق پایدار و مطمئن منطقه سنگر، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۴۰۱ در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع آغاز شده و پیش بینی می‌شود در سال جاری به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: پست سیار پروژه تأمین و آماده حمل به محل استقرار می‌باشد، کرسی چینی دیوار انجام شده و دیوار کشی در حال اجرا می‌باشد و مخلوط ریزی و تسطیح زمین نیز پس از صدور مجوز برداشت مصالح توسط سازمان صمت استان، انجام خواهد شد.