مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اعلام کرد: با فروشگاه‌هایی که در فهرست اجرای این طرح قرار دارند در صورت همکاری نکردن برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، سیاوش آقاجانی گفت: با اجرای مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی (طرح فجرانه) از دهه فجر امسال در سراسر استان ، ۲۲۰ هزار تومان اعتبار برای خرید ۱۱ قلم کالای مشمول این کالابرگ در کارت بانکی سرپرست خانوار‌های دهک‌های اول تا هفتم درآمدی خانوار‌های یارانه بگیر واریز شد.

وی با بیان اینکه شهروندان از همکاری نکردن برخی از فروشگاه‌های تعیین شده برای اجرای طرح گلایه دارند، افزود: در صورت بروز هر گونه تخلف در این فروشگاه‌ها شامل گرانفروشی، کم فروشی و یا تبانی در این خصوص، مردم می‌توانند موارد را به شماره ۶۳۶۹ (مرکز پاسخگویی سوالات و اعتراضات مردمی) با پیش شماره ۰۲۱ و یا سامانه ۱۲۴ تعزیرات اطلاع دهند تا هر چه سریعتر با مدیران این فروشگاه‌ها برخورد قانونی شود.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه قیمت ۱۱ قلم کالای مشمول در طرح جدید کالابرگ الکترونیکی بر اساس سال ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود، گفت: تفاوت قیمت این کالا‌ها با قیمت روز امسال از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود.

سیاوش آقاجانی افزود: خانوار‌های مشمول باید سبدی از این کالا‌ها به ارزش بیش از ۷۴۳ هزار تومان خریداری کنند که ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان آن را خودشان و ۲۲۰ هزار تومان بقیه از محل یارانه دولت پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه خانوار‌های یارانه بگیر یارانه نقدی خود را جداگانه در هر ماه دریافت خواهند کرد، گفت: مبلغ حمایتی دولت به مبلغ ۲۲۰ هزار تومان به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار واریز شده که در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.