بر اساس ابلاغ ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا از امروز ۱۶ فروردین، وضعیت کرونایی سه شهرستان رودسر، لنگرود و رودبار قرمز شد و پنج شهرستان آستارا، فومن، رشت، آستانه اشرفیه و لاهیجان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

به گزارش ندای گیلان،حسن رخشاد صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرهای گیلان، اظهار کرد: بر اساس ابلاغ ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا از امروز ۱۶ فروردین، وضعیت کرونایی سه شهرستان رودسر، لنگرود و رودبار قرمز شد.

رخشاد به شهرهای نارنجی استان گیلان نیز اشاره کرد و افزود: پنج شهرستان آستارا، فومن، رشت، آستانه اشرفیه و لاهیجان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

وی در ادامه با اشاره به علت تغییر وضعیت کرونا در شهرهای استان گیلان، گفت: ورود مسافران در تعطیلات نوروزی و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی جمعی از شهروندان و مسافران موجب تغییر وضعیت کرونایی استان شده است.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان ادامه داد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری، عدم تردد غیر ضرور در سطح شهرها و استفاده از ماسک و عدم حضور در دورهمی ها و تجمعات از مهم‌ترین راه‌های مقابله با ویروس کرونا است.