گروه‌ها و نهادهای مختلف در منطقه و جهان با محکوم کردن جنایت شنیع اشغالگران در رفح اعلام کردند که این کشتارها با چراغ سبز آمریکا انجام می‌شود و در چارچوب تلاش اسرائیل برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های میدانی آن مقابل مقاومت است.

به گزارش ندای گیلان،بعد از جنایت وحشیانه‌ای که صهیونیست‌ها شب گذشته با حمله به چادرهای آوارگان در رفح در جنوب نوار غزه انجام داده و بیش از 30 غیرنظامی فلسطینی که اغلب زن و کودک بودند در این جنایت اشغالگران به شهادت رسیدند و ده‌ها تن دیگر هم زخمی شدند، گروه‌های مختلف فلسطینی این جنایت شنیع را محکوم کرده و دولت آمریکا که از این جنایت‌های صهیونیست‌ها حمایت می‌کند و جامعه جهانی که در برابر آنها ساکت مانده را مسئول ادامه رفتارهای وحشیانه رژیم اشغالگر دانستند.

اشغالگران به دنبال کشتار بیشترین تعداد از غیرنظامیان هستند

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که کشتارهای وحشیانه دشمن علیه غیرنظامیان و آوارگان بی هیچ تردیدی ثابت می‌کند که ما در برابر یک جنایت نسل کشی سیستماتیک و با برنامه‌ریزی قبلی قرار داریم و ارتش اشغالگر در حملات وحشیانه خود به دنبال آن است که بیشترین تعداد از غیرنظامیان و آوارگان فلسطینی را قتل عام کند.

این نهاد دولتی در غزه افزود: این قتل عام موید پیامی روشن از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی و دولت آمریکا خطاب به دیوان بین‌المللی دادگستری و همه دادگاه‌های بین‌المللی و جامعه جهانی و کل بشریت است مبنی بر اینکه کشتار علیه آوارگان و غیرنظامیان و کودکان فلسطینی ادامه دارد و هیچ چیز نمی‌تواند مانع نقض قوانین بین‌المللی توسط رژیم جنایتکار صهیونیستی شود.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه در ادامه از دیوان بین‌المللی دادگستری و همه دادگاه‌های بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری و حقوقی خواست تا سران صهیونیست و همه جنایتکاران جنگی که در قتل عام ده‌ها هزار غیرنظامی، آواره، زن و کودک نقش دارند را محاکمه کنند.

جامعه جهانی باید سکوت خود مقابل جنایات صهیونیست‌ها را بشکند

کمیته اضطراری در استان رفح هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشتار وحشیانه همه ادعاهای اشغالگران مبنی بر وجود مناطق امن در رفح را از بین می‌برد. ارتکاب این جنایت شنیع علیه غیرنظامیان و آوارگان نشان دهنده قصد رژیم صهیونیستی برای ادامه کشتارها در رفح و نقض همه قطعنامه‌های بین المللی در مورد لزوم توقف عملیات نظامی و عدم حمله به غیرنظامیان است.

در این بیانیه آمده است که عدم اتخاذ هرگونه اقدام جدی از سوی جامعه جهانی به رهبری آمریکا در برابر اشغالگران و نادیده گرفتن حکم دیوان بین‌المللی دادگستری به منزله چراغ سبزی برای رژیم اشغالگر جهت کشتار و ویرانی بیشتر در رفح است که آخرین پناهگاه صدها هزار آواره محسوب می‌شود.

این کمیته از جامعه بین‌المللی و نهادهای موثر سازمان ملل خواست تا اشغالگران را مجبور به تبعیت از احکام دیوان بین‌المللی دادگستری کنند.

اشغالگران با قتل عام غیرنظامیان به دنبال جبران شکست‌های میدانی خود هستند

نیروهای ملی و اسلامی فلسطین هم با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این جنایات دشمن تاکید کردند: این کشتار وحشیانه ماهیت فاشیستی رژیم اشغالگر را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد که این رژیم از طریق تحرکات تروریستی، قتل عام و نسل کشی علیه غیرنظامیان محاصره شده به دنبال جبران شکست‌های خود است.

در ادامه این بیانیه آمده است: رژیم جنایتکار صهیونیستی در حالی این قتل عام را مرتکب شد که به دروغ ادعا می‌کرد مکان‌های امنی در رفح وجود دارد. ادامه این جنایت‌های وحشیانه اشغالگران مستلزم آن است که همه کشورها، نهادها و سازمان‌های جهانی اقدامی جدی برای اجرای احکام دیوان بین‌المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی و توقف فوری جنایت‌های این رژیم علیه غیرنظامیان اعم از کودکان، زنان و سالمندان انجام دهند.

نیروهای ملی و اسلامی فلسطین تاکید کردند که دولت آمریکا به دلیل اصرار بر ادامه این جنگ و عدم اقدامی جهت توقف آن و ادامه حمایت همه جانبه از اشغالگران از جمله در سطح تسلیحاتی و ارسال سلاح‌های مخرب و ممنوعه بین‌المللی برای رژیم صهیونیستی شریک اصلی جنایت‌های این رژیم علیه غیرنظامیان است.

آمریکا و بایدن رهبر جنگ نسل‌کشی علیه مردم فلسطین هستند

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز به نوبه خود با صدور بیانیه‌ای جنایت وحشیانه اخیر رژیم اشغالگر در رفح را محکوم و تاکید کرد: هدف قرار دادن غیرنظامیان در اردوگاه‌های آوارگان در رفح بیانگر عمق شکست نظامی رژیم اشغالگر در برابر مقاومت است و ثابت می‌کند که اشغالگران برای جبران شکست‌های خود در میدان جنگ به هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌دفاع متوسل می‌شوند.

جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که ادامه جنایات اشغالگران در نوار غزه در نتیجه حمایت همه جانبه‌ای است که آمریکا و غرب برای صهیونیست‌ها ایجاد کرده‌اند.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم با محکوم کردن جنایت شنیع صهیونیست‌ها در رفح اعلام کرد که این جنایت با حمایت کامل آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور که رهبری جنگ نسل کشی علیه مردم فلسطین را بر عهده گرفته انجام می‌شود.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در ادامه تاکید کرد که احکام صادر شده توسط دیوان بین‌المللی دادگستری به هیچ وجه کافی نیست و ما از کشورهای دوست می‌خواهیم تا شکایت‌های صریح و مستقیم علیه آمریکا و رئیس جمهور آن به عنوان شریک جنایات جنگی اسرائیل ضد مردم فلسطین ارائه کنند. ما همچنین از کشور های عربی می‌خواهیم که سکوت خود را بشکنند و به احترام خون پاک بی‌گناهان فلسطینی بلند شوند و کاری انجام دهند.

کمیته‌های مقاومت ملی فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند: مردم فلسطین با سلاح‌های آمریکا قتل عام می‌شوند. جنایت رژیم اشغالگر در رفح در چهارچوب تلاش‌های ناامیدانه صهیونیست‌ها برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت شکستی است که این رژیم متحمل شده، اما این کشتارها و جنایات نمی‌تواند کمکی به اشغالگران برای فرار از فروپاشی و شکست بکند.

آمریکا مسئول مستقیم جنایات صهیونیست‌هاست

از طرف دیگر دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز با صدور بیانیه‌ای در واکنش به این جنایت شنیع صهیونیست‌ها اعلام کرد: ما به شدت جنایت وحشیانه رژیم اشغالگر علیه آوارگان در شمال غربی رفح را محکوم می‌کنیم.

انصارالله تاکید کرد: ما ایالات متحده را مسئول کامل این جنایت در رفح و سایر جنایات اشغالگران می‌دانیم، زیرا آمریکا حامی اصلی رژیم اشغالگر است. ما از جامعه جهانی می‌خواهیم دشمن صهیونیستی را تحت فشار قرار دهد تا این رژیم نظامیان خود را از گذرگاه رفح خارج کند و به اشغال این گذرگاه پایان دهد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه نیز به نوبه خود در بیانیه‌ای تاکید کرد که کشتار فلسطینیان آواره توسط اسرائیل در رفح به معنای نادیده گرفتن تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری در مورد لزوم توقف حمله نظامی به این شهر است. طی دو روز بعد از صدور حکم دادگاه لاهه مبنی بر لزوم توقف عملیات نظامی در شهر رفح اسرائیل ده‌ها حمله به این شهر انجام داده و در همین دو روز بیش از 70 فلسطینی را قتل عام کرده است.

این سازمان حقوق بشری افزود که اسرائیل شامگاه یکشنبه با بمباران چادرهای آوارگان در شمال غربی رفح به حکم دیوان بین المللی دادگستری و خواسته‌های جهانی مبنی بر توقف حملات در رفح پاسخ داد و در این جنایت ده‌ها نفر شهید و زخمی شدند. اسرائیل با این جنایت‌های خود علناً در برابر تصمیم دادگاه لاهه ایستاده و هیچ توجهی به آن نمی‌کند.

سازمان مذکور تاکید کرد: غیرنظامیان در رفح بهای حملات نظامی اسرائیل را می‌پردازند و این جنایت‌ها نقض آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.

کمیته بین المللی حمایت از حقوق مردم فلسطین نیز به نوبه خود کشتار شنیع اشغالگران علیه مردم آواره فلسطین در رفح را محکوم و تاکید کرد: در این قتل عامی که ارتش اشغالگر اسرائیل در رفح انجام داد نزدیک به 40 نفر شهید و 60 تن دیگر زخمی شدند که اغلب آنها زن و کودک بودند.

این کمیته بین المللی با محکوم کردن جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم بی‌دفاع در نوار غزه اعلام کرد: رژیم اشغالگر اسرائیل و نیروهای نظامی آن همچنان به تجاوزات خود به شهر رفح ادامه می‌دهند و عامدانه غیرنظامیان را هدف می‌گیرند. اسرائیل همچنین همه نشانه‌های زندگی را در غزه نابود کرده، از ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه جلوگیری می‌کند، گرسنگی را به عنوان سلاحی برای جنگ با غیرنظامیان قرار داده و به هیچ یک از درخواست‌ها و احکام و قطعنامه‌های بین‌المللی توجه ندارد.

جنگنده‌های متجاوز صهیونیستی شب گذشته مرتکب جنایتی دیگر در غزه شدند و چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

تعداد شهدای جنایت صهیونیست‌ها علیه مراکز اسکان آوارگان فلسطینی و چندین باب منزل مسکونی در رفح به بیش از 50 شهید و زخمی افزایش یافت/تسنیم