نماینده مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه طولانی شدن اجرای پروژه‌های عمرانی در گیلان طرح‌ها را از حالت اقتصادی خارج کرده است گفت: افزایش قیمت مصالح یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که پروژه‌های ما به علت روند کند کار با آن مواجه هستند

به گزارش ندای گیلان از رشت،رسول فرخی میکال با اشاره به روند اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلات ما در گیلان این است که قبل از اجرای یک پروژه تمهیدات لازم برای آن از جمله آزادسازی مسیر اندیشیده نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه پس از انجام پیگیری‌های فراوان نهایتا برای پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان یک پیمانکار جدید معرفی شد عنوان کرد: بخشی از موانعی که در این پروژه وجود داشت را توانستیم با همکاری فرماندار و سایر مسئولان ذیربط در شهرستان حل و فصل کنیم.

فرخی میکال جهش به یکباره قیمت مصالح ساختمانی و تأثیر مخرب آن بر روند اجرا و سرعت کار پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان را هم متذکر شد و افزود: برای رفع این مشکل و کمک به پیمانکار هم رایزنی‌های زیادی را انجام دادیم و امیدواریم روند اجرای این پروژه تا سال آینده به اتمام برسد و شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

وی با بیان اینکه برای برطرف کردن مشکلات پیش روی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان هم در سطح استانی و هم در سطح ملی پیگیری‌های زیادی انجام می‌شود اذعان کرد: مدیریت زمان در حفظ بیت‌المال نقش به‌سزایی دارد و متاسفانه طراحان اینگونه پروژه‌ها در سطح ملی در استان‌ها همه جوانب امر را نمی‌سنجند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان طولانی شدن اجرای پروژه‌های عمرانی از یک سو، عدم بهره‌برداری از آنان در موعد مقرر و در نهایت افزایش هزینه‌های تکمیل پروژه از سوی دیگر را مورد انتقاد قرار داد و گفت: گاهی اوقات اجرای یک پروژه در گیلان آنقدر به درازا می‌کشد که کل طرح از حالت اقتصادی خارج شده و کار غیرممکن می‌شود.

نماینده مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل در مجلس در مورد مسیر جاده سراوان به سیاهکل هم مواردی بیان داشت و با تاکید بر اینکه امسال ۲۰ کیلومتر آن افتتاح شد و مابقی هم در دست پیگیری است اظهار داشت: مسیر سیاهکل به دیلمان هم جاده‌ای بسیار پرتردد است و متاسفانه کارخانه سیمان کمک‌های لازم را در این مورد انجام نداده است.

فرخی میکال از تسهیلاتی که با رایزنی‌های وی با وزیر راه و شهرسازی برای این مسیر مواصلاتی اخذ شد سخن گفت و خاطرنشان کرد: از کارخانه سیمان دیلمانانتظار داریم مسئولیت اجتماعی خودش را نسبت به منطقه انجام دهد و برای بهبود وضعیت جاده‌ای که از آن بیشترین استفاده را می‌کنند کمک و همراهی لازم را داشته باشند.