مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از صدور موافقت‌نامه اصولی برای ایجاد ۲۸ طرح گردشگری در گیلان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، ولی جهانی اظهار کرد: نشست کمیته فنی بررسی و ارزیابی طرح‌های متقاضی سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد تأسیسات زیرساختی گردشگری در استان گیلان در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان افزود: در این نشست که با حضور اعضا برگزار شد، با بررسی ۵۱ طرح متقاضی، صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۲۸ طرح زیرساختی مورد موافقت قرار گرفت.

جهانی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل ۵ مجتمع گردشگری، ۲ هتل، ۱۰ هتل آپارتمان، ۳ اقامتگاه بوم‌گردی، ۳ اقامتگاه سنتی، ۴ واحد پذیرایی بین راهی و ۱ واحد سفره خانه سنتی هستند.

او اضافه کرد: پیش‌بینی اولیه میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های مذکور مبلغی بالغ بر ۹۵۰ میلیارد تومان بوده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها مجموعا برای حدود ۴۴۰ نفر نیز اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد ۴ پرونده نیز بدلیل‌عدم ارائه مستندات لازم شرایط طرح در کمیته یادشده را نداشت و مقرر شد پس از بررسی بیشتر مراتب در کمیته فنی آینده طرح موضوع گردد. همچنین با ۱۹ پرونده نیز بدلیل نداشتن شرایط لازم جهت اجرای تأسیسات گردشگری مخالفت شد.