مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از صدور اولین موافقت اصولی برای مجتمع آبدرمانی در استان گیلان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان اظهار کرد: اولین مجتمع آبدرمانی استان گیلان با حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۸ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و با ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۵۴ نفر در شهرستان رودسر به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در ادامه با اشاره به ظرفیت ویژه چشمه‌های آب معدنی استان برای ایجاد مجموعه‌های آبدرمانی بعنوان یکی از مصادیق گردشگری سلامت از اعلام آمادگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران طرح‌های گردشگری، بویژه در حوزه گردشگری سلامت و توسعه و بهره‌برداری از چشمه‌های آب معدنی در استان گیلان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد استان گیلان بعنوان یکی از مقاصد اصلی سفر در کشور که در تمام ایام سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است، دارای چشمه‌های آب معدنی مستعدی جهت ایجاد مجموعه آبدرمانی در شهرستان‌های رودبار، فومن، آستارا، تالش، رودسر و… است که سرمایه‌گذاران و متقاضیان با بهره‌مندی از این ظرفیت می‌توانند نسبت به راه اندازی مجموعه‌های آبدرمانی و گردشگری اقدام کنند.

گفتنی است اولین مجتمع گردشگری با رویکرد آبدرمانی در استان در زمینی به مساحت ۶۶۱۰ مترمربع با زیربنای ۷۹۳۳ مترمربع در شهرستان رودسر با استفاده از آب معدنی چشمه‌های کوه سماموس که دارای خاصیت درمانی می‌باشد احداث و بهره برداری می‌شود.