مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به برگزاری آیین‌های سالگرد ارتحال امام‌خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: رخدادهای خرداد در«اندوه آفتاب» روایت‌ می شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سیدجلیل میرعظیمی صبح شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار کرد: تبیین اندیشه‌های بلند امام راحل (ره) و آشناسازی هرچه بیشتر آینده سازان ایران اسلامی با میراث ماندگار معمار کبیر انقلاب اسلامی (ره) در قالب شیوه‌های هدف‌مند و آموزش‌های غیر مستقیم، از اهداف برگزاری آئین‌های گرامی‌داشت سی‌وپنجمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) و یوم‌الله ۱۵ خرداد به شمار می‌رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان به گستره اجرای ویژه برنامه‌های کانون با عنوان «اندوه آفتاب» اشاره و افزود: این آئین‌ها از سوی همکاران ستادی و مربیان مراکز فرهنگی هنری ثابت، فراگیر، کتاب‌خانه‌های پستی و مراکز سیار شهری و روستایی و بخش مکاتبه‌ای آفرینش‌های ادبی این مجموعه در سراسر استان برگزارمی‌شود.

میرعظیمی به اهم برنامه‌ها پرداخت و ادامه داد: فضا سازی مناسب در ستاد و مراکز فرهنگی هنری، برگزاری مسابقه‌کتاب خوانی «راه روشن» با بهره‌گیری از وصیت نامه سیاسی و الهی امام‌خمینی (ره)، برپایی نمایشگاه کتاب، تولید محتوا و انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با همراهی خبرنگاران نوجوان و کانون یاران، از جمله برنامه‌های این ایام است.

مدیرکل کانون استان گیلان به برگزاری صبح شعر «اندوه واژه»، برپایی کارگاه‌های قصه‌گویی «روایت کوچ خورشید» برگزاری مسابقه نقاشی «به رنگ سوگ»، اجرای مسابقه خوش نویسی «مشق یار» و برگزاری پویش عکاسی «در فراق خورشید» اشاره و معرفی شخصیت شهید، سید یونس رودباری، اولین شهید قیام خونین پانزده خرداد ۱۳۴۲ در قالب ویژه برنامه «اولین چراغ، اولین شهید» را از دیگر برنامه‌ها عنوان‌کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با اشاره به همراه سازی دستگاه‌ها و فعالان تربیتی حوزه کودک و نوجوان در برگزاری باشکوه ویژه‌برنامه‌های سی‌وپنجمین سالگرد عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ گفت: ایجاد ارتباط میان نسلی و تبیین اندیشه‌های امام راحل (ره) برای آینده‌سازان نیازمند هم گرایی است و از همراهی با تمامی نقش‌آفرینان در این حوزه استقبال می‌کنیم.