رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به ورود بیش از ۷۲ هزار خودرو به استان از ۶ محور ورودی گفت: در محور رودبار شاهد ۷۴ درصدی ورود خودرو به گیلان هستیم.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سرهنگ جاور صفاری در گفتگویی با اشاره به ترافیک ورود مسافر به استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس آمارهای دستگاه‌های تردد شمار بیش از ۷۲ هزار خودرو از شش محور ورودی به استان گیلان وارد شده است.

وی به افزایش ۴۳ درصدی ورود خودرو به استان گیلان در مقایسه با روز گذشته اشاره کرد و افزود: از این تعداد بیش از ۵۰ هزار خودرو از محور رودبار به استان گیلان وارد شده‌اند.

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه این تعداد خودرو طی ۲۴ ساعت از این محور به استان وارد شده‌اند، گفت: در مقایسه با روز گذشته شاهد افزایش ۷۴ درصدی ورود خودروها از محور رودبار به استان گیلان بودیم.

وی با اشاره به اینکه رودبار، رودسر و آستارا از نظر رنگ بندی کرونایی در وضعیت نارنجی قرار داشته و ورود خودرو با پلاک‌های غیر بومی به این شهرها ممنوع است، اضافه کرد: بر اساس ابلاغ ستاد ملی مدیریت با کرونا انسداد فیزیکی در محورهای ورودی وجود ندارد و دوربین‌های جاده‌ای به صورت هوشمند در حال اجرای طرح محدودیت هستند.

صفاری از همه هموطنان خواست با توجه به رنگ بندی شهرهای ورودی گیلان برنامه‌ریزی برای سفر به استان نداشته باشند، ادامه داد: مأموران پلیس راه و راهور در محورهای ورودی استان مستقر هستند.

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترافیکی در دو محور ورودی استان گیلان، اضافه کرد: این محدودیت‌ها با توجه به تعطیلات و کاهش حجم ترافیک و تسهیل در عبور و مرور انجام می‌شود.

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه محدودیت‌ها در دو محور جاده قدیم رشت – قزوین و آستارا – اردبیل و بالعکس در حال اجرا است، گفت: ورود تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی به استان گیلان ممنوع است.

وی افزود: تردد این خودروها تا ساعت ۲۴ امشب و روزهای سه شنبه ۱۳ مهر و جمعه ۱۶ مهر از ساعت ۸ تا ۲۴ در جاده قدیم رشت – قزوین و آستارا – اردبیل و بالعکس ممنوع است.