رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به جوجه ریزی ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه‌ای طی اردیبهشت ماه در این استان گفت: این عدد در مقایسه با سال گذشته افزایش ۵۷ درصدی داشته است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،صالح محمدی در گفتگویی اظهار کرد: استان گیلان داری حلقه کامل زنجیره طیور از لاین تا عرضه در بازار است و از قطب‌های تولید مرغ کشور بهش مار می‌رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از احداث ۲ کشتارگاه بزرگ مرغ در این استان خبر داد و گفت: ۱۱ زنجیره بزرگ و ۷ کشتارگاه در استان فعالیت دارد و ۲ کشتارگاه نیز در حال احداث است.

محمدی با اشاره به جوجه ریزی ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه‌ای در استان گیلان در اردیبشهت ماه امسال بیان کرد: این عدد در مقایسه با سال گذشته افزایش ۵۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در راستای افزایش بهره وری در واحد سطح با استفاده از ظرفیت‌های موجود، دانش فنی و تجهیزات مدرن در مرغداری‌ها با افزایش میزان جوجه‌ریزی به میزان بیش از ۵۰ درصد ظرفیت پروانه بهره برداری در شرکت‌های زنجیره و جوجه ریزی بیش از ۳۰ درصد پروانه بهره برداری در شرکت‌های غیر زنجیره، رکورد جوجه‌ریزی در صنعت طیور استان گیلان در سنوات گذشته شکسته شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان روند جوجه ریزی و تولید در این استان را روبه رشد و مثبت برشمرد و بیان کرد: سهم بزرگی از اشتغال و اقتصاد گیلان به صنعت دام و طیور وابسته است.