فرماندار بندر آستارا گفت: در آینده بسیار نزدیک شاهد بازگشایی چهارمین گذرگاه مرزی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در شهرستان مرزی بندر آستارا خواهیم بود.

به گزارش ندای گیلان از آستارا،فرماندار بندر آستارا در حاشیه بازدید از پل مرزی مشترک اتومبیل رو ایران و جمهوری آذربایجان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نظر به هماهنگی‌ها و موافقت نامه‌هایی که بین روسای جمهور ایران و آذربایجان انجام شد، در آینده بسیار نزدیک شاهد بازگشایی چهارمین گذرگاه مرزی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در شهرستان مرزی بندر آستارا خواهیم بود.

محمد رضا شهاب زاده با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در این پروژه بیان کرد: در آینده نزدیک، کامیون‌های ترانزیتی و خالی در مرحله اول بهره برداری از پل جدید اتومبیل رو و مسیر ۱۴۰۰ متری، از جمهوری آذربایجان و از مسیر جدید وارد کشورمان ایران خواهند شد.

شهاب زاده افزود: پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از این پل و مسیر جدید در فاز اول، روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ کامیون خالی از آستارای جمهوری آذربایجان وارد آستارای جمهوری اسلامی ایران شود که نقش ویژه‌ای در کاهش ترافیک شهری و محوطه گمرک آستارای ایران خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در آستارا ادامه داد: قطعا با بهره‌برداری از این پل جدید و همچنین مسیر ۱۴۰۰ متری ترافیک موجود در سطح شهر، محوطه گمرک و همچنین پل فلزی فعلی کم خواهد شد و مسیر جدید نقش خود را به خوبی ایفا خواهد کرد.