نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با اشاره به سنین پایین تلفات انسانی ویروس کرونا در گیلان و حساسیت بیشتر کشور نسبت به این استان ،گفت: یکی از عواملی که حساسیت کشوری را نسبت به گیلان افزایش داد همین تفاوت در نوع عملکرد ویروس کرونا و تغییر شکل یافتن آن در استان بوده است.

به گزارش ندای گیلان ،محمد حسین قربانی در گفت‌وگویی، اعمال طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، اعمال محدودیت‌ تردد بین شهری، ممنوعیت ورود مسافر از ورودی‌ها و شرایط خوب و قابل قبول گیلان در کنترل کرونا را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان ویروس کرونا در استان گیلان تغییر شکل پیدا کرده است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان سنین پائین تلفات انسانی ویروس کرونا در گیلان و حساسیت بیشتر کشور نسبت به این استان با توجه به موضوع مهم ذکر شده را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: یکی از عواملی که حساسیت کشوری را نسبت به گیلان افزایش داد همین تفاوت در نوع عملکرد ویروس کرونا و تغییر شکل یافتن آن در استان بوده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس چگونگی ورود ویروس کرونا به کشور و گیلان را موضوعی که هم‌اینک نه برای ایران و نه برای سایر کشورهای دنیا چندان مورد توجه نیست خواند و ابراز داشت: اگر ویروس کرونا تعداد محدودی از کشورها را درگیر کرده بود باز می‌شد روی این موضوع حساس شد و به دنبال منشاء آن بود.

وی با تأکید بر اینکه امروزه ویروس کرونا تقریباً در تمام کشورهای دنیا منتشر شده و شیوع پیدا کرده است از اپیدمیک شدن آن به گواه سازمان بهداشت جهانی سخن گفت و خاطرنشان کرد: شیوع گسترده ویروس کرونا حتی کشورهای توسعه‌یافته اروپایی نظیر فرانسه و آلمان و آمریکا را نیز به شدت با چالش مواجه کرده است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس در پاسخ به این پرسش که وضعیت گیلان از حیث مدیریت و مقابله با ویروس کرونا چگونه است هم عنوان کرد: شرایط استان گیلان در حال حاضر خوب و قابل قبول است و موفقیت‌های به دست آمده در مورد کاهش سطح ابتلاء و قطع چرخه انتقال ویروس نتیجه همکاری‌ بسیار عالی مردم است.

 

/تسنیم