«مأموریت غیرممکن – ملت یاغی» پنجمین قسمت از سری فیلم‌های «مأموریت غیرممکن» به نویسندگی و کارگردانی کریستوفر مک‌کوری است. این بار هم تام کروز در نقش شخصیت اصلی داستان، مأمور مخفی «ایتن هانت» ایفای نقش می‌کند.

– یکی دیگر از « ماموریت‌های غیرممکن » بر پرده نقره‌ای به تصویر کشیده شد و با فروش 56 میلیون دلاری در صدر جدول فروش قرار گرفت.

«مأموریت غیرممکن – ملت سرکش» پنجمین قسمت از سری فیلم‌های « مأموریت غیرممکن » به نویسندگی و کارگردانی کریستوفر مک‌کوری است. این بار هم تام کروز در نقش شخصیت اصلی داستان، مأمور مخفی «ایتن هانت» ایفای نقش می‌کند.

این فیلم در اولین در آخر هفته گذشته به اکران درآمد و توانست 56 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 65 میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان فروش داشته باشد و با این حساب به فروش جهانی 121 میلیون دلاری برسد. این در حالی است که برای ساخت این اکشن 150 میلیون دلار هزینه شده است.

فروش 24 میلیون دلاری این فیلم در اولین روز اکرانش دومین فروش اولیه فوق العاده برای تام کروز بود. فیلم «جنگ دنیاها» هنوز در اولین رتبه فروش اولیه قرار دارد.

پنجمین فیلم « ماموریت غیرممکن » از سوی منتقدان هم مورد توجه قرار گرفت. در وبسایت راتن تومیتوز فیلم توانست 93 آرای مثبت منتقدان را به خود جلب کند. در این سایت نظرسنجی نوشته شده: «ماوریت غیرممکن-ملت سرکش همچنان آن هیجان بازگشت دوباره را ادامه می دهد و ثابت می کند که تام کروز هنوز یک ستاره اکشن بی همتا باقی مانده است.» از ۱۹ سال پیش و از زمانی كه تام كروز بازی در فیلم «ماموریت غیرممكن» را آغاز كرد، شهرت او به عنوان بازیگری كه می‌خواهد ویژگی‌ها و شیرین‌كاری‌های خودش را داشته باشد، آنقدر گسترش یافته كه به یك افسانه بدل شد.
تام كروز ۵۳ ساله در این سری فیلم هم کارهای غیرممکن و خطرناکی انجام می‌دهد که از سوی بسیاری از دست اندرکاران فیلم و منتقدان مورد تحسین قرار گرفته است. از جمله در یك صحنه كلیدی از فیلم كه كروز در نقش مامور مخفی ظاهر می‌شود، او باید مسیری را زیرآبی طی كند تا به چیپ كامپیوتری برسد كه ممكن است او را به شخصیت منفی فیلم، نزدیك كند. او در تمام این صحنه نفسش را واقعا زیر آب حبس كرده و در صحنه‌ای دیگر از یك جرثقیل بزرگ به ارتفاع ۱۲۰ پا، پایین پریده است. کارهایی که به گفته او به حقیقی شدن نقشش کمک زیادی می‌کند.
سایت متاکریتیک به فیلم 75 امتیاز از 100 داد و مخاطبان هم در سایت سینما اسکور به آن رتبه A منفی دادند.

دیگر تازه اکران که توانست در اولین روزهای اکرانش موفق ظاهر شود فیلم کمدی «تعطیلات» بود توانست با فروشی 14 میلیون دلاری در رتبه دوم جدول فروش قرار بگیرد. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی جان فرانسیس دیلی و جاناتان گلدستین بر روی پرده رفته است و بازیگرانی چون اد هلمز و کریستینا اپلگیت در آن نقش آفرینی کرده‌اند.

راستی گريسولد در سفری جاده‌ای همراه خانواده‌اش راهی «ولی ورلد»(Walley World) می‌شود تا رابطه‌اش را با همسرش جذاب‌تر و با پسرانش نزديک‌تر کند.
فیلم «تعطیلات» سی سال پیش توسط چِوی چيس و بورلی دی انجلو با نام کامل تعطيلات ملی لامپون/ National Lampoon’s Vacation) ساخته شد. این فیلم با استقبال بی‌نظيری مواجه شد. «تعطيلات» به کارگردانی مرحوم هارولد راميس و فيلمنامه‌ای از جان هيوز فقید جايگاهی بين شوخی آشوبگرانه و نوستالژی پيدا کرد و حسی توام با خنده ناشی از يادآوری خاطرات را برای هر بيننده‌ای زنده کرد.

اما اين نسخه جديد، که به گفته منتقدان می‎‌توانست يک «بازسازی نرم» (شروع مجدد اين فيلم بدون دور انداختن گذشته باشد-چيزی شبيه به پارک ژوراسيک منتها بدون دايناسورها)، هدف مشابهی را دنبال می‌کند. به این معنا که کمدی فيلم به روز رسانی شده است تا بتواند از پس استانداردهای مدرن بددهانی و بی مبالاتی بربيايد. و مولفه نوستالژی نيز حول تعطيلات خانوادگی دور نمی‌چرخد بلکه حول يادآوری‌های ما از داشتن اوقات خوش هنگام تماشای گريسولدها در زمان رفتن به تعطيلات خودشان در دهه ۱۹۸۰ می‌چرخد.

NEb40MIxtpaUef_2_b 44054c78-4145-f762
با اینحال نسخه بازسازی شده فیلم تعطیلات نتوانست آنچان که باید نظر منتقدان را به خود جلب کند. این فیلم در سایت راتن تومیتوز تنها 23 دردصد آرای مثبت را از آن خود کرد. به گفته منتقدان این فیلم خط اصلی داستان را از نسخه پیشینش گرفته است اما نتوانسته است همچون آن فیلم موفق شوخی‌هایی بامزه و ماندگار و جذابیت خاصش را به دست آورد. این فیلم در سایت متاکرکیت هم از 100 رتبه 33 را به دست آورد و مخاطبان هم در سایت سینما اسکور به آن رتبه متوسط B را دادند.

پس از این دو فیلم تازه فیلم ابرقهرمانی «مرد مورچه‌ای» با 12 میلیون دلار فروش در رتبه سوم قرار گرفت و فروش کلش را به 132 میلیون دلار رساند. این در حالی است که تا به امروز فروش جهانی‌اش هم به 291 میلیون دلار رسیده است.

جدول فروش سینماهای آمریکا و کانادا (از 31 جولای تا 2 آگوست)
+66
mission-impossible-rogue-nation-poster-tom-cruise  mission-impossible-rogue-nation-motorcycle-explosion_1920_0-e1433808025568
لث
images
مشاهده ی تریلر فیلم دانلود تریلر مأموریت غیرممکن – ملت یاغی

دانلود تریلر فیلم:   Download-72
فرارو