روزنامه نگار معروف مصری با تمجید از ایران و حزب الله لبنان، گفت ایران در مذاکرات هسته ای ثابت کرد استقامت افسانه ای دارد.

روزنامه نگار معروف مصری با تمجید از ایران و حزب الله لبنان، گفت ایران در مذاکرات هسته ای ثابت کرد استقامت افسانه ای دارد.
محمد حسنین هیکل، با تمجید گسترده از ایران و حزب الله، ایران را دارای استقامت افسانه ای دانست و گفت:« این استقامت به این کشور امکان داد تا در پرونده هسته ای با قدرت های غربی از جمله آمریکا به توافق برسد.»

هیکل ادامه داد:« حزب الله در سوریه برای دفاع از خود می جنگد و این نبرد برای گسترش نفوذ در سوریه نیست.»

وی که در گفتگو با شماره امروز روزنامه السفیر لبنان سخن می گفت ادامه داد:«مصر برای نزدیک شدن به ایران تلاش می کند اما تلاش هایی آغاز شده است تا عبدالفتاح سیسی را از نزدیک شدن به تهران بازدارند.»

این روزنامه نگار، عربستان و کشورهای عربی منطقه را ضعیف تر از آن دانست که بتوانند در برابر توافق هسته ای میان ایران و قدرت های بزرگ چالش افروزی کنند.

وی اوباما را خطیبی توانا اما رئیس جمهوری ضعیف خواند و افزود:« تنها چالش آمریکا در منطقه ایران است.»

هیکل افزود: « توافق هسته ای ممکن است سرو صداهایی را در کنگره آمریکا ایجاد کند اما این مرحله نیز به پایان می رسد… آنچه سبب تغییر شرایط می شود اوباما نیست بلکه قدرت گرفتن کوبا و ایران است.ایرانی‌ها در مقابل غرب کاری نکردند جز این که فقط خودشان بودند. تمدن فارسی در این سرزمین وجود دارد و ایرانی‌ها دارای تمدن هستند و این ارزش دارد.»/انتخاب