معاون امور بازسازی و مسکن روستایی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از اجرای طرح جامع بهسازی مسکن روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش نداي گيلان: بهمن بابایی امروز با تبریک دهه روستا اظهار کرد: دهه روستا از 15 مهر ماه جاری آغاز شده و طی این دهه در 16 شهرستان گیلان افتتاح یک پروژه داریم.

وی با بیان اینکه از سال 84 تا 93 بازسازی و ساخت 91 هزار واحد مسکن روستایی استان را آغاز کردیم، افزود: تاکنون احداث 81 واحد به پایان رسیده است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان سهمیه احداث و بازسازی مسکن روستایی در سال جاری را در قالب سال 93 عنوان کرد و گفت: امسال احداث 12 هزار و 500 واحد مسکن روستایی سهمیه گیلان است.

وی با اشاره به اینکه 8 هزار و 80 واحد به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند، افزود: تاکنون برای دریافت تسهیلات در ساخت 4 هزار و 500 واحد با بانک قرارداد منعقد شده است.

بابایی ادامه داد: بنیاد مسکن برای اقشار کم در‌آمد سهمیه در نظر می‌گیرد و احداث و بازسازی سالانه یک‌هزار واحد مسکن روستایی این اقشار به کمیته امداد ابلاغ می‌شود که با این نهاد برای 350 واحد قرارداد بسته شده است.

وی با بیان اینکه از سال 85 تا کنون ساخت 10 هزار واحد مسکن برای اقشار کم‌درآمد توسط کمیته امداد به پایان رسیده است، تصریح کرد: امسال ساخت و بازسازی 700 واحد مسکن روستایی و مددجویی سهمیه بهزیستی گیلان است که در تلاش هستیم تا پایان سال جاری به پایان برسانیم.

این مسئول هدف از اجرای طرح ویژه روستایی توسط بنیاد مسکن را نوسازی واحدهای کم‌دوام عنوان کرد و از اجرای طرح جامع بهسازی مسکن روستایی در گیلان خبر داد و گفت: اجرای این طرح تا سال 1405 ادامه دارد و در این سال‌ها باید 100 هزار واحد مسکن روستایی بهسازی شود.

وی متوسط بهسازی واحدهای مسکن روستایی در طرح مذکور را سالانه حدود 11 هزار واحد عنوان کرد و یادآور شد: با لحاظ کردن افزایش جمعیت بر اساس سرشماری آماری، باید نیاز بهسازی مسکن ما تا سال 1405 سهمیه تامین شود تا بتوانیم به نقطه مطلوب برسیم.

بابایی با تصریح بر اینکه بهسازی تعداد سهمیه مذکور گیلان بر اساس نیاز باید تا موعد مقرر به پایان برسد، خاطرنشان کرد: گیلان در بهسازی واحدهای مسکن روستایی بیشترین اعتبارات کشور را دارد زیرا میزان فرسودگی واحدها در این استان زیاد است.