جلسه کارگروه اشتغال شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش ندای گیلان،«محمدرضا محسنی» امروز(سه‌شنبه، ۱۷تیر) در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان فومن گفت: در کارگروه اشتغال باید به پایش اطلاعات مربوط به تسهیلات، نحوه پرداخت تسهیلات و گزارش‌گیری از اقدامات انجام شده و اشتغال ایجاد شده، پرداخت.

فرماندار فومن با بیان اینکه آمار اشتغال باید در سامانه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شود تا تعداد اشتغالزایی از آنجا قابل دسترسی باشد افزود: کشاورزی، صنعت و گردشگری سه ظرفیت مهم شهرستان در راستای افزایش اشتغال است.

وی با تاکید به اینکه ادارات در راستای جذب اعتبارات حداکثری کوشا باشند گفت: باید فهرستی از اقدامات قابل انجام در حوزه جهاد کشاورزی تهیه شود زیرا در زمینه نوغانداری با هدف افزایش تولید، جهت خرید جعبه تخم نوغان و توسعه توتستان امکان دریافت تسهیلات وجود دارد و جهاد کشاورزی باید در این رابطه، پیش از هر چیز، خود اهتمام لازم را داشته باشد.

محسنی با بیان اینکه بهره‌برداری از زراعت چوب برای تامین نیازمندی‌های مصرف‌کنندگان به ویژه واحدهای صنعتی تولیدی سلولوزی مورد پیگیری دستگاه‌های متولی باشد تصریح کرد: واحدهای تولیدی به جای تهیه نیازهای خود از خارج از استان، باید محصولات تولید شده در استان را خرید کنند که این مهم با برنامه‌ریزی و مشارکت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های داخلی به منظور افزایش سطح تولید زراعت چوب ممکن می‌شود.

فرماندار فومن با اشاره به کاشت گل محمدی و وجود ظرفیت هفت هکتاری متقاضیان این حوزه در شهرستان خاطرنشان کرد: پایش وضعیت و برنامه‌ریزی برای خرید شاخه گل محمدی و نیز گیاهان دارویی برای سال آینده پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه پرورش زالو، ماهیان گرمابی، شاه میگوی آب شیرین، پرورش قارچ و توت فرنگی سایر ظرفیت‌های اشتغالزایی در شهرستان است اظهار کرد: وارد کردن وام‌های کم بهره به عرصه تولید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

محسنی متمرکز کردن فعالیت‌های مربوط به صنایع دستی و کشاورزی در یک روستا را مثمرثمر دانست و افزود: جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی باید در خصوص تجهیز کارخانجات برنج کوبی جهت افزایش کیفیت برنامه داشته باشد.

فرماندار فومن با بیان اینکه برای سال جاری در حوزه صنعت، اعتبارات خوبی با بهره چهار درصد وجود دارد گفت: توجه به ظرفیت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهره‌مندی از مزایا و تسهیلات به کارگیری این افراد در بخش صنعت مورد توجه باشد.