حسين اكبر گفت:شرکت ملی گاز مشکل افت فشار و یا قطع گاز در شمال کشور را تا حدود زیادی حل کرده است و انشا الله ما در فصل سرما همانند سال های گذشته با مشکل افت فشار گاز مواجه نخواهیم بود.

حسين اكبر در گفتگو با خبرنگار نداي گيلان از رشت با اشاره به  مزاياي راه اندازي كانال مخابراتي شركت گاز اظهارداشت:این بستر مخابراتی وایرلس جهت انتقال دیتا در کلیه ادارات گاز و ایستگاه های تقلیل فشار با اداره مرکزی راه اندازی شده است .
مدير عامل شركت گاز استان گيلان گفت: پس از اتمام كامل اين پروژه ،افزايش قابل توجه سرعت شبكه داخلي شركت گاز، امكان مانیتورینگ ایستگاه های تقلیل فشار در اداره مرکزی، برگزاری جلسات بصورت ویدئو کنفرانس ، توسعه بی سیم مخابراتی با توجه به وجود دکل در همه ادارات گاز استان، راه اندازی دوربین مدار بسته در ادارات و ایستگاههای CGS و راه اندازی مرکز تلفن متمرکز فراهم خواهد شد.
مديرعامل شركت گاز استان گيلان با اشاره به تلاش این شرکت برای بهبود وضعيت و سرعت در خدمت رساني به مشتركين اذعان داشت:هم اکنون درجهت جلب رضایت مشترکین 15 پروژه کیفی و بهبود در شرکت گاز استان گیلان در حال اجرا می باشد که از مهم ترین آنها می توان به راه اندازی طرح قرائت و چاپ آنلاین صورتحساب، سامانه یکپارچه مرکز پیام و اتفاقات جهت رسیدگی هرچه سریعتر به حوادث گاز در سطح استان و سامانه رسیدگی به شکایات و مدیریت ارتباط با مشترکین با مبادی مختلف از جمله تلفن گویای 3414 جهت رسیدگی هرچه بهتر به درخواست ها شکایات اشاره کرد..

وي با اشاره به اينكه در حال حاضر مجموع ميزان شبكه گذاري در استان گيلان بالغ بر ٢٠ هزار كيلومتر مي باشد اظهار داشت:هم اکنون شبکه گذاری گاز بصورت مویرگی در تمام نقاط استان انجام پذیرفته است و گازرسانی در گیلان به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.
حسين اكبر تصريح كرد: تا پایان سال جاری با اجرای فاز دوم پروژه بند «ق» عملیات شبکه گذاری در استان به انتهای خود خواهد رسید و مابقی شبکه گذاری ها بصورت حفرات خالی در شهرها و روستاها انجام می شود.
اين مقام مسئول به بر خورد با انشعاب هاي غيرمجاز در استان اشاره كرد و بيان داشت:شرکت گاز خود را مقید به اجرای قانون در واگذاری انشعاب گاز می داند و در محدوده شهری طبق قانون واگذاری انشعاب گاز نیاز به ارائه مجوز از شهرداری دارد لذا در صورتی که افرادی بصورت غیر مجاز مبادرت به نصب علمک کنند, به دستگاه قضایی معرفی و مطابق قانون با آنان برخورد می شود که معمولا شامل جمع اوری علمک, حبس و جزای نقدی می باشد.
وي با بيان اينكه خوشبختانه وضعیت گازرسانی در روستاهای استان در مقایسه با متوسط کشوری در سطح مطلوبی قرار دارد خاطرنشان كرد:در حال حاضر 7 شهرستان ما بطور کامل سبز شده اند و مابقی بین 60 تا 93 درصد قرار دارند.
مديرعامل شركت گاز گیلان با اشاره به اینکه در ابتدای سال 92 ،درصد بهره مندی خانوارهای روستایی شهرستان رودبار از نعمت گاز 22 درصد بود و این آمار هم اینک به حدود 60 درصد افزایش یافته است تاکید کرد: با انجام فاز دوم پروژه بند «ق» این میزان به بالای 98 درصد خواهد رسید.
اکبر  بیان داشت:با توجه به تمهیدات شرکت ملی گاز ایران شرکت انتقال گاز با اجرا و افتتاح خط 42 اینچ دامغان- کیاسر به ساری و نکا مشکل افت فشار و یا قطع گاز در شمال کشور را تا حدود زیادی حل کرده است و انشا الله ما در فصل سرما همانند سال های گذشته با مشکل افت فشار گاز مواجه نخواهیم بود.

وي افزود:هرچند مردم و مشترکین عزیز باید همواره در مصرف این انرژی پاک نهایت صرفه جویی را داشته باشند تا شرکت گاز گیلان بتواند همانند سال های قبل از مشکلات و بحرانها سربلند بیرون بیاید.
این مقام مسئول تصریح کرد: در بحران های گذشته با تلاش های مدیریت و پرسنل زحمتکش شرکت گاز و کمک و حمایت مردم و مشترکین عزیز با رعایت و مصرف بهینه در سخت ترین شرایط تلاش شد تا گاز مشترکین بویژه مشترکین خانگی پایدار و برقرار بماند.
مدير عامل شركت گاز استان گيلان با بيان اينكه ميزان گاز مصرفي مشتركان خانگي در نيمه اول سال جاري ٥٦٢ متر مكعب و در بخش تجاري ٧٢ ميليون متر مكعب بوده است بيان داشت: اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع 8.2 درصد رشد داشته است.
وي ادامه داد:همچنین در ماه جاری روزانه به طور متوسط در بخش خانگی 3 میلیون و 253 هزار مترمکعب و در بخش تجاری 367 هزار مترمکعب گاز مصرف شده است.
اين مقام مسئول با اشاره به میزان وابستگی استان های شمالی به گاز وارداتی از ترکمنستان بيان داشت:با توجه به افتتاح خط 42 اینچ دامغان- کیاسر به ساری و نکا وابستگی ما به گاز ترکمنستان بطور کامل از بین رفت و الان آنها به ما برای ترانزیت گازشان وابسته هستند.
مديرعامل شركت گاز گيلان در رابطه با برداشت گاز از دریای خزر برای ایران عنوان كرد: بدلیل عمق زیاد دریا و عدم دسترسی به آبهای آزاد در شرایط فعلی برنامه ای برای این کار وجود ندارد. لیکن مقام عالی وزارت نفت با تاسیس یک مجموعه پتروشیمی در گیلان موافقت کرده است.