رئیس سازمان صمت گیلان گفت: معافیت‌های گمرکی برای ورود ماشین‌آلات خطوط تولید در صورتی که مشابه داخلی آن موجود نباشد به عنوان یک اولویت در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

به گزارش ندای گیلان،فرهاد دلق‌پوش  در جمع خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن روز صنعت و معدن اظهار داشت: در سال 97 برای رفع موانع و رونق تولید یک‌هزار و 100 میلیارد تومان از محل منابع تکلیفی دولت به گیلان اختصاص پیدا کرد که از این میزان تاکنون 600 میلیارد تومان آن به صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی استان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه حدود چهار سال از تدوین و تصویب قانون رفع موانع تولید در کشور می‌گذرد عنوان کرد: به استناد این قانون تمامی استان‌های کشور در سطح ملی با هدف حفظ اشتغال موجود و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی موظف به تشکیل کارگروه‌های رفع موانع و رونق تولید شدند.

دلق‌پوش با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون چیزی حدود هزار و 158 مورد از پرونده‌های مربوط به مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است خاطرنشان کرد: نتایج این بررسی‌ها در نهایت به صدور هزار و 169 مورد مصوبه در راستای حمایت واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان ختم شد.

وی پرداخت بیش از 977 میلیارد تومان از اعتبارات رفع موانع و رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان که با مشکلات و موانعی در حوزه تولید مواجه بودند را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای سال 97 علاوه بر منابع تکلیفی دولت، بالغ بر 100 میلیارد تومان نیز از سوی استانداری گیلان برای رفع موانع و رونق تولید اختصاص پیدا کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از پرداخت بیش از 600 میلیارد تومان از اعتبارات رفع موانع و رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی استان سخن گفت و اظهار داشت: در حال حاضر چیزی حدود 450 میلیارد تومان نیز از این اعتبارات در سطح بانک‌های عامل استان گیلان مصوب شده است و در شرف پرداخت قرار دارد.

دلق‌پوش با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای صادرات محور کردن تولیدات در واحدهای تولیدی و صنعتی استان شاخص‌هایی را تعیین کرده است عنوان کرد: رفع معافیت‌های گمرکی برای ورود ماشین‌آلات خطوط تولید در صورتی که مشابه داخلی آن موجود نباشد به عنوان یک اولویت در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی تسریع در روند ثبت سفارشات و اعطای تسهیلات بانکی را از دیگر اقدامات حمایتی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام کرد و بیان داشت: استقبال از بازسازی و نوسازی صنایع و خطوط تولید در واحدهای تولیدی و صنعتی در رأس کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار دارد و در این راه از انجام هیچ کمکی مضایقه نمی‌شود.