نادر جهان آرای با اشاره به اینکه از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از ۵۰ هزار مسافر نوروزی در ستاد اسکان فرهنگیان استان گیلان اسکان یافته‌اند، افزود: این تعداد در قالب ۱۴ هزار و ۴۶۷ خانوار فرهنگی و غیر فرهنگی هستند.

به گزارش ندای گیلان،نادر جهان آرای با اشاره به اینکه از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از ۵۰ هزار مسافر نوروزی در ستاد اسکان فرهنگیان استان گیلان اسکان یافته‌اند، افزود: این تعداد در قالب ۱۴ هزار و ۴۶۷ خانوار فرهنگی و غیر فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه ستاد اسکان فرهنگیان استان گیلان برای نوروز امسال بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ کلاس درس در قالب ۳۴۰ مدرسه و ۹ مرکز رفاهی در نظر گرفته است، گفت: این تعداد مسافر نوروزی در واحدهای آموزشی، مراکز رفاهی و خانه‌های معلم استان اسکان شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در ادامه با اشاره به اینکه پذیرش حضوری مسافران فرهنگی و غیر فرهنگی از ۲۸ اسفندماه سال گذشته و ادامه اسکان تا ۱۲ فروردین جاری، اظهار کرد: رزرو مکان به صورت اینترنتی و حضوری بوده که از این تعداد دو هزار و ۵۲۴ خانواده فرهنگی به صورت اینترنتی و مابقی به صورت حضوری مکان‌ها را برای اسکان رزرو کردند.

وی همچنین با بیان اینکه بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و احتمال تأخیر در بازگشت برخی از مسافران به دلیل شرایط جوی موجود، تأکید کرد: رؤسای آموزش و پرورش مناطق استان گیلان موظف هستند همه امکانات و اقدامات لازم برای ساماندهی مهمانان فرهنگی انجام دهند.

گفتنی است نوروز گذشته ۳۶ هزار و ۳۱۲ خانوار به تعداد ۱۳۰ هزار و ۷۲۴ نفر از خدمات مراکز تحت پوشش ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند.