مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در گفتگو با ندای گیلان با بیان اینکه پیش بینی های ما حاکی است که بین 31 تا 33 هزار نفر در استان گیلان در کنکور سراسری سال 1398 شرکت خواهند کرد گفت: نقاط ضعف و قوت داوطلبان گیلانی در آزمون های گذشته بررسی و بر اساس آن برنامه های متنوعی برای ارتقای رتبه دانش‌آموزان اجرا شده است.

نادر جهان آرای در گفتگو با خبرنگار ندای گیلان در رشت در خصوص برگزاری کنکور سراسری در گیلان اظهار داشت:امسال در مجموع 18 هزار و 139 نفر شامل 10 هزار 610 نفر دختر و 7 هزار 529 نفر پسر در پایه دوازدهم شاخه های مختلف نظری مشغول به تحصیل هستند که معمولا داوطلب شرکت در کنکور سراسری هستند.

33 هزار دانش آموز گیلانی در کنکور سراسری شرکت می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه از این تعداد 7 هزار و 218 نفر در رشته ادبیات و علوم انسانی، 2 هزار و 332 نفر رشته ریاضی و فیزیک، 8 هزار 563 نفر نفر رشته علوم تجربی و تعداد 26 نفر نیز در رشته معارف اسلامی با سایر داوطلبان رقابت خواهند کرد تصریح کرد: معمولا بیش از 10 الی 13 هزار نفر نیز از داوطلبان سال های گذشته به این تعداد اضافه می شوند. پیش بینی های ما حاکی است که بین 31 تا 33 هزار نفر در استان گیلان در کنکور سراسری سال 1398 شرکت خواهند کرد.

تلاش برای حفظ رتبه ششم گیلان در کنکور

وی با بیان اینکه رتبه گیلان در سطح ملی در کنکور سراسری سال 97 رتبه ششم کشور بوده است خاطرنشان کرد: بی شک تلاش ما در وهله اول حفظ این رتبه و سپس بهبود و ارتقای وضعیت موجود خواهد بود.

جهان آرای با اشاره به اینکه همکاران ما در اداره کل آموزش و پرورش استان با دریافت آمار و اطلاعات کنکور سال 97 و سال های گذشته از سازمان سنجش کشور به بررسی نقاط ضعف و قوت داوطلبان گیلانی در آزمون های گذشته پرداخته اند  گفت:برنامه های متنوعی تدارک و اجرا با توجه به پایش انجام شده اجرا شده است که از مهمترین آنها می توانم به برگزاری همایش های مشاوره ای برای دانش آموزان پایه دوازدهم در شهرها و مناطق مختلف استان،برگزاری آزمون مقدماتی امتحانات نهایی با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری و برنامه ریزی برای راه اندازی مراکز انتخاب رشته و مشاوره ای به داوطلبان در سراسر استان اشاره کنم.