رئیس بهزیستی آستارا گفت: در سال گذشته بالغ بر 360 مورد جهت طلاق توافقی از مراجع ذیصلاح به اداره بهزیستی معرفی شدند و بر اساس آمار ثبت شده در بهزیستی، فقط 20 مورد به زندگی بازگشتند

به گزارش ندای گیلانف فریبرز خورشیدی در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: طی کردن دوره های مهارت زندگی از مهمترین طرح هایی است که زوجین باید پیش از ازدواج و حین ازدواج از آن بهره مند شوند.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر 360 مورد جهت طلاق توافقی از مراجع ذیصلاح به اداره بهزیستی معرفی شدند، ادامه داد: بر اساس آمار ثبت شده در بهزیستی، فقط 20 مورد به زندگی بازگشتند و از آنجایی که به سامانه های سایر مراجع دسترسی نداریم، باید بگوئیم که الباقی منجر به جدایی شد.

 

وی با تأکید بر اینکه برخی از مراجعه کنندگان دارای فرزند هستند، افزود: بر اساس ادعاهای ثبت شده، عدم تفاهم اخلاقی، فرهنگی و یا پرونده سازی برای مورد حمایت قرار گرفتن مالی زن از سوی یکی از ارگان های دولتی و غیردولتی به دلیل بی سرپرست بودن، از عوامل جدایی است.

 

خورشیدی در بخش دیگر سخنان خود به انجام مشاوره توسط اورژانس اجتماعی شهرستان به متقاضیان سخن گفت و خاطرنشان کرد: این اورژانس با بهره مندی از 9 نیروی زبده (6 روانشناس و 3 مددکار) به متقاضیان خدمات ارائه می کند.

 

وی اضافه کرد: این اورژانس به شکل متوسط، ماهانه با حضور در محل های تماس به 120 نفر مشاوره می دهد.

 

رئیس بهزیستی آستارا در پایان با اشاره به اینکه با دلایل علمی، ازدواج های فامیلی از دلایل بروز مشکلات برای فرزندان است، تصریح کرد: باید آگاهی بخشی در جامعه به خصوص جوامع روستایی از طرق مختلف افزایش یابد.

منبع:ایسنا