سرپرست فرمانداری رشت اعلام کرد: 65 هزار دانش‌آموز رشتی در امتحانات دیماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به صورت حضوری شرکت می کنند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،حمید رضا امام پناهی امروز با حضور در دبیرستان دخترانه توحید ناحیه ۲ رشت از روند برگزاری امتحانات نهایی در این مدرسه بازدید به عمل آوردند و آمادگی مدارس در خصوص فراهم کردن اقلام بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را مورد ارزیابی قرار دادند.

سرپرست فرمانداری رشت در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از زحمات عوامل اجرایی و آموزشی مدارس جهت فراهم کردن محیطی بهداشتی و ایمن برای برگزاری امتحانات، عنوان کرد‌: از مجموع ۱۱۰٫۰۰۰ هزار دانش آموز شهر رشت تعداد ۶۵٫۰۰۰ دانش‌آموز مقطع متوسط اول و دوم به صورت حضوری در امتحانات دیماه شرکت می کنند.

وی افزود: در مقطع ابتدایی نیز معلمان بر اساس ارزیابی‌ عملکرد دانش آموزان در طول سال تحصیلی، نتایج نهایی را ثبت و اعلام می کنند.

رئیس ستاد کرونا شهرستان رشت ضمن تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس اظهار کرد: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در مدارس باید دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص عوامل شبکه بهداشت ‌و درمان و آموزش ‌و پرورش شهرستان باید ضمن نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و کارکنان در مدارس اهتمام جدی ورزند.