معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه قدس گیلان از نصب و پرده‌برداری از یادمان زن دفاع مقدس هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در میدان پاسداران شهر رشت خبر داد.

به گزارش نداي گيلان:  عباس بایرامی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی هفته دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: امسال مسئولیت کارگروه‌های نیروهای مسلح، بصیرت و استکبارستیزی و فرماندهان دفاع مقدس ستاد مذکور به سپاه قدس گیلان واگذار شده است.

وی از تشکیل هشت کمیته با موضوع دفاع مقدس در سپاه قدس گیلان خبر داد و افزود: هفته دفاع مقدس امسال برنامه‌های مختلفی توسط کمیته‌های فرهنگی، روابط عمومی، تربیت‌بدنی و بسیج ورزشکاران، پشتیبانی و آماد، نمایش رزمی، تحقیق و پژوهش، رژه نیروهای مسلح و بسیج در استان اجرایی می‌شود.

بایرامی رژه نیروهای مسلح مستقر در گیلان را یکی از محوری‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در میدان شهدای ذهاب رشت در ۳۱ شهریور ماه جاری خواند و بیان کرد: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس عملیات رزمی ـ فرهنگی کربلای۵ در کانون بسیج جوانان رشت به نمایش گذاشته می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نمایشگاه فرهنگی با موضوع‌های دفاع مقدس هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در شهر رشت دایر می‌شود، تصریح کرد: پیاده‌روی خانوادگی در ۱۸ نقطه از استان پیش‌بینی شده و سه نقطه در سنگر، خمام و شهر رشت است.

وی به برپایی بیمارستان صحرایی از ۲۳ تا ۳۱ شهریور ماه جاری در بره‌سر رودبار اشاره کرد و گفت: روستائیان و محرومان به صورت رایگان ویزیت و درمان می‌شوند.

بایرامی با اشاره به نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در مدارس گیلان، خاطرنشان کرد: رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در هفته دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه قدس گیلان از نصب یادمان زن دفاع مقدس در شهر رشت خبر داد و یادآور شد: هفته دفاع مقدس امسال یادمان مذکور در میدان پاسداران پرده‌برداری می‌شود.

وی برگزاری همایش استکبارستیزی را از دیگر برنامه‌های سپاه قدس گیلان در هفته دفاع مقدس امسال دانست و اظهار کرد: ۱۰ همایش استکبارستیزی با هماهنگی بسیج دانشجویی و بسیج اساتید سپاه قدس گیلان در دانشگاه‌های محوری استان پیش‌بینی شده است.