سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان گفت: نصب بنرهای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی گیلان در مکان‌هایی غیر از ستادها تخلف تبلیغاتی محسوب می‌شود و خلاف قانون است

ندای گیلان:حمد قنبریان با اشاره به آغاز زمان تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نصب بنر در میدان‌ها، خیابان و اماکنی که ستاد نامزدها نیست، تخلف محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی باید توجه داشته باشند موضوع نصب بنرهای تبلیغاتی در مکان‌های خارج از ستادهای آنها به غیر از تخطی از قانون موجب نگرش و سابقه ذهنی منفی در اذهان مردم نسبت به آنها می‌شود.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان تصریح کرد: مراجع ذی‌ربط اجرایی و نظارتی موظف هستند پیگیری‌ها و تذکرهای لازم را به متخلفان انتخاباتی ارائه کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به انتشار آگهی‌های انتخاباتی و آغاز تبلیغات آیا تغییری در اسامی نامزدها وجود دارد، خاطرنشان کرد: طبق معمول تغییر قابل توجهی اتفاق نمی‌افتد اما این مسئله غیرممکن نیست مانند اینکه ممکن است نامزدهایی در ایام تبلیغات تخلف‌های موثری انجام دهند و بررسی آنها منجر به رد صلاحیت شود.

قنبریان درباره تاریخ تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی متذکر شد: تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از بامداد روز 29 بهمن آغاز شده و تا ساعت هشت صبح روز 6 اسفند ماه ادامه دارد.

وی افزود: تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از روز 22 بهمن ماه جاری آغاز شده و تا پایان روز پنجم اسفند ماه ادامه دارد.

این مسئول گفت: درخواست ما از تمام نامزدها این است که قانون انتخابات به‌ویژه بخش تبلیغات آن را مطالعه کرده و به مسئولان ستادهای خود تأکید داشته باشند که قانون را مطالعه کنند تا با توجیه‌هایی مانند «اطلاع نداشتم» مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 367 نفر در گیلان ثبت‌نام کردند، خاطرنشان کرد: تعداد 30 نفر انصراف دادند و 196 نفر تأیید صلاحیت شدند.

قنبریان از انتقالی چهار نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی از دیگر استان‌ها به شهرستان‌های گیلان خبر داد و یادآور شد: یک نفر نامزد انتقالی در درون گیلان داشتیم./فارس