مدیر امور آبفای لنگرود گفت: پروژه رینگ دور شهر ، ظرفیت انتقال آب از مخازن ذخیره به شبکه توزیع آب را از 400 لیتر بر ثانیه به 600 لیتر بر ثانیه افزایش خواهد داد

به گزارش ندای گیلان از لنگرود،همزمان با هفته دولت پروژه های امور آبفای لنگرود با مبلغ ۱۱۵۰۰ میلیون ریال با محوریت اجرای فاز دوم خط انتقال رینگ دور شهر با حضور نماینده مردم لنگرود ، فرماندار این شهرستان ، معاون بهره برداری آبفای گیلان و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در آئین افتتاح این پروژه ، لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از خدمات ارائه شده آبفای گیلان و عملکرد مثبت و رو به رشد یکساله امور آبفای لنگرود ، بر تکمیل پروژه آبرسانی به اطاقور و اتصال این شهر به خط انتقال آب شهرهای شرق گیلان تأکید نمود.

سپس جوادپور فرماندار شهرستان لنگرود اظهار داشت: اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده و اجرای سیستم هوشمند و کنترل از راه دور شبکه توزیع آب باید در اولویت های امور آبفای لنگرود قرار گیرد.

در ادامه صانع دوست معاون بهره برداری آبفای گیلان با اشاره به حفر چاه فلمن و اجرای پروژه احداث مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در راستای تأمین آب شهروندان افزود: با بهره برداری از چاه جدیدالحفر فلمن حداقل 50 لیتر بر ثانیه به میزان تأمین آب شهرستان لنگرود افزوده خواهد شد.

همچنین سید ضیاء علوی مدیر امور آبفای لنگرود ضمن ارائه گزارش عملکرد این امور تصریح کرد: پروژه رینگ دور شهر ، ظرفیت انتقال آب از مخازن ذخیره به شبکه توزیع آب را از 400 لیتر بر ثانیه به 600 لیتر بر ثانیه افزایش خواهد داد و در افزایش فشار شبکه و تأمین آب شهروندان در مناطق شمالی بسیار موثر می باشد.