مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، شرایط بهره مندی صاحبان صنایع از معافیت های مالیاتی در قبال احداث کتابخانه های عمومی مطابق با ماده 172 قانون مالیات های مستقیم و ضرورت ورود این افراد در ساخت و توسعه کتابخانه ها را یادآور شد.

به گزارش ندای گیلان،پریسا کرمی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با اشاره به وجود کتابخانه های عمومی نهادی، مشارکتی و مستقل در سراسر استان، برخی از این کتابخانه ها را تنها مراکز فرهنگی در آن مناطق عنوان کرد و گفت: امروز کتابخانه های عمومی با کارکردهای بی شمار در خدمت مراجعین و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی هستند و با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی در کنار فعالیت اطلاع رسانی خود در جهت آگاهی بخشی به جامعه گام برمی دارند.

وی یکی از مهمترین اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی را تسهیل حضور مراجعین به کتابخانه ها و بهره مندی از امکانات این مجموعه برشمرد و اظهار کرد: استفاده از خدمات الکترونیکی امروزه یکی از نقاط قوت کتابخانه هاست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان ادامه داد: راه اندازی سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی در سراسر کشور و امکان جستجوی کتاب در این سامانه و نیز عضویت سراسری علاقمندان بخشی از خدمات الکترونیکی این مجموعه است.

این مسئول فرهنگی همچنین به نیاز برخی از مناطق شهری استان به ایجاد کتابخانه های عمومی نیز اشاره کرد و با اذعان به مشارکت خیرین در احداث و تجهیز کتابخانه های عمومی در برخی از شهرها و روستاهای استان بر لزوم تسهیل حضور برخی از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع در این حوزه تاکید کرد.

کرمی، فراهم کردن شرایط بهره مندی صاحبان صنایع از معافیت های مالیاتی در قبال احداث کتابخانه های عمومی مطابق با ماده 172 قانون مالیات های مستقیم و ضرورت ورود این افراد در ساخت و توسعه کتابخانه ها را یادآور شد و نسبت به ایجاد بسترهای لازم این امر با هم افزایی دو مجموعه کتابخانه های عمومی و امور مالیاتی استان اظهار امیدواری کرد.

جواد انوری، مدیرکل امور مالیاتی گیلان نیز، مطالعه کتاب را تنها راه ایجاد آگاهی و اندیشه ورزی در میان افراد مختلف جامعه عنوان کرد و با قدردانی از نگاه مجموعه کتابخانه های عمومی به مقوله ترویج فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان برای هرگونه همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به وجود راهکارهای قانونی حضور و مشارکت سرمایه گزاران و صاحبان صنایع و مشاغل پردرآمد در بحث ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی و بهره مندی از امتیازات قانونی معافیت های مالیاتی تعیین شده در ذیل همین قانون، خواستار تشکیل کارگروه ویژه ای با حضور معاونین و کارشناسان دو مجموعه به منظور بررسی بیشتر موضوع و شناسایی ظرفیت های موجود در استان گیلان شد.