پلیس با حساسیت ویژه نسبت به شناسایی اراذل و اوباش نوظهور در سال جاری اقدام کرده که آمار شناسایی این افراد امسال افزایش ۷۹ درصدی داشته است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اخلال در نظم عمومی و ارعاب شهروندان خط قرمز مجموعه انتظامی است، افزود: پلیس قاطعانه و بدون اغماض با هرگونه تحرک سوء اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت برخورد می‌کند.

سردار حسین حسن‌پور از دستگیری ۴۹۷ نفر از اراذل و اوباش از ابتدای سال تاکنون در استان خبر داد و بیان کرد: دستگیری‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲ درصدی داشته است.

وی برقراری و ارتقای امنیت پایدار در جامعه را یکی از اهداف مهم پلیس قلمداد کرد و بر اصل پیشگیری به عنوان یکی از محوری‌ترین سیاست‌ها و ابزارهای مجموعه انتظامی برای مقابله با وقوع جرم و بزهکاری در جامعه تاکید کرد.

سردار حسن‌پور  با اعلام اینکه ۱۵۰ نفر از اراذل و اوباش نوظهور نیز در سطح استان گیلان شناسایی و برای آنها پرونده قضائی تشکیل شده است، بیان داشت: پلیس با حساسیت ویژه نسبت به شناسایی اراذل و اوباش نوظهور در سال جاری اقدام کرده که آمار شناسایی این افراد امسال افزایش ۷۹ درصدی داشته است.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش ۳ درصدی احضار اراذل و اوباش شناسنامه‌دار در مدت سپری شده از سال‌جاری، اظهار داشت: در این راستا ۶۵۹ نفر از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار به مقرهای انتظامی احضار و در خصوص عدم ارتکاب هرگونه ناهنجاری اجتماعی از آنها تعهد اخذ شد.

وی تعداد مسافران ورودی به استان در تعطیلات ۳ روزه هفته گذشته را بیش از ۶۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیش از ۲۲ میلیون مسافر با ۷ میلیون و ۵۰۰ دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری وارد استان شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته این آمار افزایش یک درصدی داشته است.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلانبه حضور فعال پلیس گیلان در سطح محورهای مواصلاتی استان و سواحل و تفرجگاه‌ها در ۳ روز پایانی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۱۴ هزار دستگاه خودرو در این ایام وارد استان گیلان شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۵ درصد افزایش داشته است.