رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اولتیماتوم به پیمانکاران پل های عابر پیاده مکانیزه رشت گفت: گلایه شهروندان پیرامون وضعیت پل های عابر پیاده مکانیزه رشت روز به روز در حال افزایش است و شورای ششم رشت در حفظ امنیت شهروندان رشت با کسی تعارف ندارد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه ای که امروز با حضور جمعی از پیمانکاران پل های عابر پیاده مکانیزه و مدیران ذیربط شهرداری در محل شورای اسلامی رشت برگزار شد، اظهار کرد: پل های عابر پیاده با هدف تسهیل در عبور و مرور شهروندان در رشت راه اندازی شد .

  وی با بیان اینکه به واسطه کاهش صدمات ناشی از تصادفات ، ایجاد پل های عابر پیاده مکانیزه در برخی از نقاط رشت در دستور کار شورای چهار قرار گرفت افزود: علیرغم اینکه وجود این پل ها به لحاظ سیما و منظر شهری مورد پذیرش نیست اما با توجه قرار دادن حفظ ایمنی و سلامت شهروندان احداث پل های عابر پیاده مکانیزه در دستور کار قرار گرفت.
  وی با انتقاد از خرابی دائمی برخی از پل های عابر پیاده مکانیزه در رشت گفت: پل های عابر پیاده مکانیزه با هدف تسهیل در عبور و مرور و حفظ ایمنی شهروندان بالاخص برای آن دسته از افرادی که با مشکلات جسمی ، حرکتی مواجه هستند اجرایی شد ، اما متاسفانه به دلیل خرابی دائمی و همچنین عدم ایمنی تعدادی از پل های مکانیزه ، نارضایتی شهروندان از این بابت روز به روز در حال افزایش است.
 رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه همان گونه که از پیمانکار انتظار داریم نسبت به تعهداتش پایبند باشد، شهرداری نیز باید در راستای رفع مشکل پیمانکاران تلاش کند بیان کرد: پیمانکاران وظیفه دارند در خصوص پل های عابر پیاده بر اساس تعهداتشان عمل کنند و متقابلا شهرداری رشت نیز باید نسبت به مفاد قانونی قرار داد فی ما بین متعهد باشد.
  کارگرنیا با بیان اینکه یقینا پیشگیری از درمان دارای هزینه کمتری است افزود: پیمانکاران با گماردن نگهبان می توانند از بروز سرقت تجهیزات پل های عابر پیاده مکانیزه جلوگیری کنند و یقینا با انجام اقدامات پیشگیرانه ضمن حفظ سرمایه پیمانکار، رضایتمندی شهروندان نیز جلب می شود.
  وی با اشاره اینکه نارضایتی از وضعیت پل عابر پیاده مکانیزه جانبازان فراوان است گفت: شهروندان در روزهای پنج شنبه و جمعه به واسطه زیارت اهل قبور از طریق همین پل عبور و مرور می کنند و دائما گزارش هایی مبنی بر خرابی پله برقی آن به گوش می رسد.
  رئیس شورای اسلامی شهر رشت ایجاد پل های عابر پیاده مکانیزه در پیاده روها را از جمله وظایف شهرداری رشت دانست و افزود: شورای اسلامی شهر رشت بر اساس نظر کارشناسان حوزه ترافیک مصوب می کند که در کدام نقاط شهر باید نسبت به احداث پل های عابر پیاده اقدام شود .
 کارگرنیا با انتقاد از خاموشی پل های عابر پیاده مکانیزه تصریح کرد: حتی اگر آسانسور برخی از پل های عابر پیاده مکانیزه سالم باشد ،به واسطه تاریکی ، حضور افراد معتاد و غیره استفاده از برخی از این پل ها امکانپذیر نیست .
  وی با بیان اینکه رفع مشکل پل های عابر پیاده مکانیزه را به شهردار رشت به صورت مکتوب تذکر داده ام افزود: این موضوع را در جلسه علنی روز چهارشنبه شورا بار دیگر به شهردار رشت تذکر می دهیم و در صورت عدم توجه یقینا طرح سوال از شهردار رشت به واسطه بی توجهی نسبت به وضعیت پل های عابر پیاده مکانیزه رشت و عدم امنیت شهروندان از این بابت رقم می خورد.
عضو شورای اسلامی شهر رشت در این دیدار با اشاره به اینکه رفع مشکل پل های عابر پیاده در رشت از مطالبات بحق شهروندان است اظهار کرد: باید این مشکل به طور جدی بررسی و برطرف شود.
  هادی رمضانی با ابراز گلایه از سرقت برخی از تجهیزات مربوط به پل های عابر پیاده مکانیزه در رشت افزود: باید از این بابت نیز امنیت لازم ایجاد شود تا شهروندان بتوانند از این خدمات به سهولت استفاده کنند.
  وی با تاکید به حفظ ایمنی و رفاه حال شهروندان رشت تصریح کرد: برخی از شهروندان به واسطه مشکلاتی جسمی و حرکتی ، قادر به تردد از طریق پله های مربوط به پل های عابر پیاده نیستند و نیاز مند استفاده از آسانسور و بالابر هستند که متاسفانه دائما این آسانسورها خراب هستند