مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به ثبت ملی جشنواره بهار نارنج گفت: این جشنواره ۲۱ اردیبهشت در شهر کومله لنگرود برگزار می شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت، ولی جهانی در گفتگو با رسانه‌ها اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی یکی از روش‌های مناسب برای ایجاد جاذبه‌های گردشگری و توزیع گردشگران در سطح استان در ایام مختلف از سال است.

وی افزود: اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به عنوان متولی برگزاری جشنواره‌های تخصصی گردشگری در نظر دارد با توجه به بهبود شرایط کرونا و از سرگیری ورود مسافرین و گردشگران نسبت به برگزاری جشنواره‌های متنوع در سطح شهرستان‌های استان گیلان اقدام کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان ادامه داد: یکی از جشنواره‌های پر مخاطب که در طول سالیان گذشته میزبان گردشگران مختلفی از سطح استان و کشور بوده جشنواره بهار نارنج کومله شهرستان لنگرود است که در روز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه با همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان لنگرود، شهرداری و شورای اسلامی شهر کومله برگزار می‌شود.

جهانی تصریح کرد: آداب و رسوم مرتبط با بهارنارنج در شهرستان لنگرود از قدمت دیرینه برخوردار بوده و یکی از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره، معرفی خرده‌فرهنگ‌های مرتبط با این محصول در آئین‌های سنتی مردم این منطقه و همچنین آشنایی هرچه بیشتر گردشگران با جاذبه‌های مختلف گردشگری استان گیلان است.

وی اضافه کرد: به منظور حمایت از هنرمندان بومی منطقه، اختصاص غرفه عرضه محصولات محلی در کنار برگزاری برنامه‌ها و نمایش‌های محلی پیش‌بینی شده است.

جهانی افزود: جشنواره بهارنارنج یکی از جشن‌هایی است که به شکرانه این نعمت عظیم و خوش عطر در کومله لنگرود برگزار می‌شود و امسال نیز جشنواره بهارنارنج کومله زمانی برای نشاط و تنفس در عطر بهار نارنج برای گردشگران فراهم آورده تا عاملی برای توسعه گردشگری، کارآفرینی و هویت بخشی برای این منطقه باشد.