کارگران کارخانه پوشش رشت برای بازگشت به عرصه کار و تولید در این کارخانه تجمع کردند.

به گزارش نداي گيلان: صبح امروز جمعی از کارگران کارخانه «صنایع پوشش ایران» که در گذشته یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع نخ، پارچه ملحفه ای، پارچه پرده ای، انواع حوله حمام، تن پوش، انواع مخمل کبریتی، و رومبلی بوده و اکثر تولیدات آن به خارج کشور صادر می شده است، در مکان این کارخانه تجمع کردند.

ماجرای شرکت صنایع پوشش از ماه ها قبل از برف ۸۳ و با عدم تدبیر مسئولین وقت در انتخاب سکان داری برای این شرکت شروع شد. مدیرانی که با ورودشان خود را مدعی بر سرمایه گذاری و راه اندازی گروه کارخانجات می دانستند، اما با نداشتن تمکن مالی در اولین مرحله، شش ماه حقوق کارگران زحمتکش کارخانه را پرداخت نکردند و این یکی از دلایل تعطیلی کلیه واحدهای تولیدی و تاسیساتی شده بود با بارش برف سال ۸۳ و در حالی که تعطیلی سالن های تولیدی وتاسیساتی در قبل از برف شروع شده بود، بسیاری از سالن های شرکت صنایع پوشش با خاک یکسان شد.

و این در حالی بود که با اولین گام شروع بکار کردن بخش خصوصی در این کارخانه و ایجاد اختلاف بین شرکاء تنها قشری که بیش از همه آسیب دید کارگران این کارخانه بودند.

امروز و در پی تجمع کارگران در کارخانه صنایع پوشش ایران، دادورز پوراکبریان حراست صنعت، معدن و تجارت گیلان، دخانی خریدار اجناس وصاحب حکم، اردشیر فخاری نماینده شرکت سرمایه گزاری اتیه دماوند، رییس کلانتری ۱۳ و نماینده کارگران جلسه تشکیل داده اند.

بعد از تشکیل جلسه افراد فوق الذکر تصمیم گرفته شد، فردا سه شنبه جلسه فوق العاده ای برای حل این معضل در استاداری گیلان برگزار شود.

گفتنی است با  تعطیلی کارخانه صنایع پوشش ایران و حکم دادگاه به طلبکار کارخانه مبنی بر فروش دستگاه ها و اسقاطی های کارخانه به اندازه مبلغ طلب مورد نظر، کارگران این کارخانه در این مکان تجمع کرده اند؛ آن ها معتقدند با این کار عملا امیدی به بازگشت به کار و کارخانه وجود نخواهد داشت.

339234 (1)