علوی در دیدار با مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: می توانیم از ظرفیت سرای محلات رشت به منظور گسترش فرهنگ انتقال خون در محلات استفاده کنیم.

به گزارش ندای گیلان رئیس شورای شهر رشت در دیدار با مدیرکل سازمان انتقال خون گیلان  با اشاره به اهمیت اهدای خون اظهار کرد: نیاز به خون در بیماران مبتلا به تالاسمی و…بسیار حیاتی است و باید به گسترش این فرهنگ توجه بیشتری مبذول شود.
سید امیر حسین علوی افزود: متاسفانه آماربیماران سرطانی بسیار نگران کننده است و پلاکت موجود در خون برای این بخش از بیماران بسیار ضروری است.
وی با اذعان به نامگذاری یکی از میادین رشت به نام‌ اهدای خون تصریح کرد: این اقدام در راستای گسترش فرهنگ‌اهدای خون انجام می شود و یقینا چنین حرکت هایی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تقاضای مدیر کل انتقال خون گیلان مبنی بر ایجاد مرکز اهدای خون در پیاده راه فرهنگی رشت گفت: شورای اسلامی و شهرداری رشت در حد توان در این خصوص مساعدت خواهند کرد و امیدوارم با اقدامات سازنده و تاثیرگذار در زمینه اهدای خون نگرانیهایی که در این خصوص وجود دارد کاملا برطرف شود.
علوی افزود: می توانیم از ظرفیت سرای محلات رشت به منظور گسترش فرهنگ انتقال خون در محلات استفاده کنیم.
مدیر کل انتقال خون گیلان نیز در این دیدار اظهار کرد: ایجاد مرکز اهدای خون در پیاده راه موجب فرهنگ سازی خوبی در این زمینه خواهد شد.
احمد مرادی بیان کرد: اهدای خون امری مهم و ضروری است و بیمارانی که تحت عمل جراحی و… قرار می گیرند نیاز ضروری به خون دارند.