عضو شورای شهر رشت خواستار پیگیری نمایندگان گیلان برای استیضاح وزیر راه شد ! / داماشی ها از سفر به خوزستان سر باز زدند / ۱۲ دی از سوی شورای شهر رشت به عنوان روز رشت نام‌کذاری شد / ماجرای زمین خواری در حیران بالا گرفت ؛ سازمان بازرسی تذکر داد!

عضو شورای شهر رشت خواستار پیگیری نمایندگان گیلانی برای استیضاح وزیر راه شد !

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیگیر نامه استیضاح وزیر راه و شهرسازی باشند.

به گزارش تابناک گیلان، مجید رجبی امشب در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: پس از آنکه در انتخابات سازمان نظام‌مهندسی حقوق مهندسان عضو شوراهای اسلامی ضایع شد با پیگیری‌های صورت گرفته و امضای 13 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه استیضاح وزیر تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

وی افزود: اشتباه وزیر راه و شهرسازی و ممانعت از شرکت مهندسان عضو شوراهای اسلامی در انتخابات نظام‌مهندسی کشور موجب ناراحتی اعضای عضو نظام‌مهندسی شورا شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی توسط نمایندگان مجلس مطرح شده است، گفت: اعضای شورا از ارتباطات خود در این زمینه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و سازمان نظام‌مهندسی و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم موضوع استیضاح وزیر راه را پیگیری کنند تا حقوق ضایع شده ما احقاق شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: از حقوق پایمال شده مهندسان عضو شورای اسلامی شهر رشت دفاع می‌کنیم.

محمدعلی رفیعی‌نوده تصریح کرد: در صورت موافقت اعضای شورا نامه‌ای تهیه کرده و با امضای تمام 15 نفر عضو شورای اسلامی شهر رشت به نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می‌دهیم.

 داماشی ها از سفر به خوزستان سر باز زدند

مسابقه دو تیم داماش گیلان با نفت مسجدسلیمان از هفته هشتم لیگ آزادگان به‌دلیل عدم‌حضور داماشی‌ها در خوزستان برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، درحالی‌که تیم فوتبال داماش گیلان در چارچوب هفته هشتم لیگ دسته اول آزادگان باید روز دوشنبه در مسجدسلیمان برابر نفت این شهر به میدان می‌رفت، بازیکنان این تیم از سفر به خوزستان سر باز زدند.

بنا بر این گزارش، بازیکنان داماش در هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای تهدید کرده بودند تا در صورت عدم دریافت مطالبات‌شان پس از مسابقه برابر ایران‌جوان بوشهر دیگر در تمرینات گروهی شرکت نخواهند کرد.

در ابتدای این هفته توافق شد تا در صورت پرداخت بخشی از مبلغ قراردادشان با پرواز ساعت یک ظهر روز یکشنبه رشت به اهواز به خوزستان رفته و از آنجا از طریق زمینی به مسجدسلیمان بروند تا برای دیدار دوشنبه با نفت مسجدسلیمان حاضر شوند.

در نهایت ظهر امروز در حالی که بلیط هواپیمای رشت ــ اهواز از سوی باشگاه داماش تهیه شده بود و هتل محل اقامت بازیکنان این تیم در مسجد سلیمان نیز رزرو شده بود، با عدم حضور بازیکنان برای عزیمت به خوزستان، مسابقه دو تیم در این هفته برگزار نخواهد شد.

داماشی‌ها در هفته نهم باید روز دوشنبه در رشت برابر نساجی مازندران به میدان بروند و در صورت عدم حضور آنها در این مسابقه، تیم داماش گیلان از لیگ آزادگان کنار گذاشته خواهد شد و به‌احتمال زیاد با سقوط به لیگ دسته سوم به سرنوشت اتکای گلستان دچار خواهد شد.

 ۱۲ دی از سوی شورای شهر رشت به عنوان روز رشت نام‌کذاری شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مظفر نیکومنش نودهی امروز در صحن علنی شورا با بیان اینکه روز 12دی به عنوان روز رشت نام‌کذاری شد، اظهار داشت: علت انتخاب این روز این است که در این روز شهر رشت به عنوان مرکز گیلان انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه رشت دارای یک فرهنگ غنی است افزود: رشت تاریخچه عظیمی را در خود جای داده است.

عضو شورای شهر رشت از تشکیل ستاد بحران شهرداری رشت خبرداد و گفت: ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در حوادث و ارتقاء زیرساخت‌های شهری قبل از وقوع حوادث از اهداف تشکیل این ستاد است.

نیکومنش نودهی هماهنگی دستگاه‌ها در مواقع بحران را مورد تاکید قرارداد و تصریح کرد: دستورالعمل ستاد بحران شهرداری رشت تدوین شد.

 ماجرای زمین خواری در حیران بالا گرفت ؛ سازمان بازرسی تذکر داد!

تابناک گیلان: ناصر سراج در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با سیل اخیر در شهرستان ورامین نیز ورود کرد یا خیر گفت: در ارتباط با این مسئله، ورود کردیم و گزارش‌هایی نیز تهیه و پس از جمع‌بندی نهایی به مراجع ذی‌صلاح ارسال شد.

به گزارش تابناک گیلان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: روز گذشته (شنبه) نیز، آقای نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور را دعوت کردیم و درباره مسایل مختلف، تبادل‌نظر شد و کمبود‌ها را گوشزد کردیم.

سراج در پاسخ به این سئوال که آیا در سیل اخیر در استان‌های شمالی، این سازمان علیه نهاد یا سازمانی اعلام جرم کرده است یا خیر گفت: در ارتباط با آن موضوع نیز، سازمان بازرسی کل کشور ورود و اقدام به تهیه گزارش کرد و پس از جمع‌بندی نهایی، گزارش را به مراجع ذی‌صلاح ارسال کردیم اما به دلیل محرمانه بودن گزارش‌های سازمان بازرسی از بیان جزئیات معذورم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با آخرین وضعیت ورود بازرسان این سازمان به موضوع زمین‌خواری در منظقه گردشگری حیران واقع در آستارا اظهار کرد: در این خصوص نیز، سازمان بازرسی کل کشور ورود و پس از بررسی اسناد و مدارک، اقدام به تهیه گزارش کرد. پس از جمع‌بندی‌ نهایی، گزارش خود را به مراجع و دستگاه‌های مربوطه فرستادیم.

سراج همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده ایرانسل گفت: سازمان بازرسی در ارتباط با این مسئله نیز ورود کرده بود اما هم اکنون از آخرین وضعیت آن اطلاعی ندارم.

۱۴ مرداد ماه سال ۹۳ بود که سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: در الحاقیه پروانه اپراتور دوم تلفن همراه که در آبان ماه ۱۳۸۴ به تصویب رسیده است، در بند ۲-۲-۵ این الحاقیه تحت عنوان تغییرات مؤثر برسرمایه دارنده پروانه تصریح شده: «ایرانسل باید در انطباق با شرایط و روال مورد تأیید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزان ۲۱درصد کل سهام دارنده پروانه را طی سه سال از تاریخ لازم الاجرا شدن( قرارداد) از طریق بورس عرضه عمومی کند، پس از انجام عرضه عمومی سهام فوق الذکر، دو عضو هیأت مدیره می‌بایست درانطباق با ماده ۸ قانون شماره ۲۶۰/۶۰۷۸۰ مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۸۳ از سوی مجمع عمومی دارنده پروانه تجدید انتخاب شوند».

در نامه سازمان بازرسی کل کشور آمده بود: بر اساس این گزارش با توجه به عدم اقدام لازم و به موقع سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پیگیری این مهم از اپراتور دوم تلفن همراه که موجبات تأخیر در عرضه ۲۱ درصدی سهام ایرانسل و عدم عرضه عمومی سهام این شرکت شده است مراتب از سوی بازرسی امور نیرو و ارتباطات از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مورد مطالبه قرار گرفت.

این اداره کل اعلام کرد: باتوجه به تنظیم گزارشی جامع و مستند در این خصوص و ارائه پیشنهاد مبنی بر مکلف کردن اپراتور توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایفای تعهدات پروانه‌ای و ارسال آن به مبادی ذیربط و تأخیر پنج ساله در این خصوص، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارتباط با واگذاری ۲۱ درصد سهام شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل از طریق بورس اوراق بهادار اعلام داشت: فرصت شش‌ماهه‌ای به ایرانسل به منظور نحوه اجرا و زمان بندی عرضه سهام این شرکت در بورس داده شده است