نجفی گفت:رخی نیز علاقه مند هستند اعتراضات مردم را به جریان‌های سیاسی تبدیل می‌کنند که ما در مسیر خدمت رسانی اصلاً به این اقدامات توجه نمی‌کنیم.

به گزارش ندای گیلان،محمدعلی نجفی در جمع مدیران تأمین اجتماعی استان در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت با ابراز خرسندی از حضور در جمع خادمین صدیق، پرتوان و متخصص افزود : بحمدا… با تلاش‌های مستمری که در مجموعه‌ی تأمین اجتماعی استان انجام گرفته شاهد رضایتمندی بیماران و بیمه شدگان این سازمان در استان هستیم.

وی با قدردانی خدمات ارزشمند بخشهای  بیمه و درمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد : در بخش بیمه‌ای با خدمات خوبی که با الکترونیکی کردن و استفاده از فناوری روز در گیلان و صبح امروز در شهر صنعتی انجام گرفت خوشبختانه مشکلاتی که در گذشته همچون معطلی‌های صدور دفترچه و بعضاً مفقودی آنها دیگر تکرار نمی‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان اندیشه، طراحی و اجراء این خدمات الکترونیکی ماندگار را بوسیله  فرزندان این استان به صورت ابتکاری عنوان کرد و اظهار داشت :  بی شک حق گیلانیان، کارفرمایان و بیمه شدگان عزیز این است که از بهترین‌ها در بخش های مختلف برخوردار باشند.

وی با اشاره به اینکه تعریف گیلان بهتر یکی از مباحث همیشگی است که بدنبال آن هستیم گفت : در بدو ورود در 4 سال گذشته از اینکه استانی با داشتن توانمندی های بسیار بالا در جایگاه دوم بیکاری کشور قرار داشت  بسیار رنج می‌بردم که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در حال حاضر با بهبود 20 پله‌ای در رتبه‌ی 22 استان بیکار و جزء 10 استان شاغل کشور قرار داریم.

دکتر نجفی افزود : با این حجم از فارغ التحصیلان از قرار گرفتن در چنین جایگاهی کماکان رضایت نداریم و این ارتقاء شاخص با امکاناتی که وجود داشته بدست آمده است و باید بیشتر تلاش کنیم

وی گفت : با استفاده از فرصت‌ها و منابع محدود توانستیم به این رتبه برسیم و تحریم‌های سال‌های قبل از تحویل این دولت و فشارهایی که در سال‌های 93 و 94 با شرایط سخت کاهش قیمت و تولید نفت بسیار تأثیرگذار بود.

نماینده عالی دولت در گیلان اتفاقات صورت گرفته در برجام را بسیار مثبت دانست و گفت : تلاش‌های بسیاری از سوی فرزندان این کشور در مذاکرات انجام شد و هنوز هم بسیاری چه در داخل و در خارج راضی نیستند اتفاقات مثبت حاصل از برجام  محقق شود.

استاندار گیلان همچنین با قدردانی از تحولات صورت گرفته در بخش درمان استان بویژه بیمارستان رسول اکرم (ص) که نمایانگر تلاش بی وقفه‌ی مدیران، پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی خدوم است گفت : برخی مواقع توفیقات حاصل شده به نام شخص استاندار نوشته می‌شود درصورتی که این اقدامات با همراهی همه‌ی مسئولان و مردم شکل گرفته است و این افتخارات متعلق به دولت و  همه مردم گیلان است.

وی اظهار داشت : 2 میلیون و 580 هزار نفر مردم گیلان گاهی با نگاه و حضور خود و گاهی نیز با انتقادات نسبت به مسئولین واکنش نشان می‌دهند ودر موفقیتها سهیم هستند

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد  : این انتقادات ارزشمند است و اگرچه حتی  ممکن است برخی اعتراضات به واسطه‌ی عدم اطلاع از خدمات صورت گرفته باشد.

وی گفت : البته برخی نیز علاقه مند هستند اعتراضات مردم را به جریان‌های سیاسی تبدیل می‌کنند که ما در مسیر خدمت رسانی اصلاً به این اقدامات  توجه نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه صرفاً توجه ما نسبت به مردم است گفت : مسئولان باید مشکلات مردم را بشنوند و ببینند و در رفع آن تلاش کنند.

نماینده‌ی عالی دولت در گیلان با بیان اینکه ما در مکتبی بزرگ شده‌ایم که خدمت را می‌بینیم اظهار داشت : پیامبر و ائمه معصومین درخصوص تقویت روحیه‌ی خدمت به مردم سفارشات بسیاری دارند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بحمدا… در بخش بیمه و درمان تأمین اجتماعی شاهد اتفاقات مثبتی هستیم گفت : عشق همراه با تخصص و علاقه در خدمت قطعاً رضایتمندی مردم را در پی دارد که امروز در بازدید سرزده از بیماران این بیمارستان شاهد این موضوع بودم.

وی گزارش ارائه شده در خصوص رضایتمندی 96 درصدی مردم از نحوه‌‌ِ ارائه خدمت در این بیمارستان را قابل تقدیر دانست .

وی ایجاد امکانات در فضای آرام و بدون هرگونه هجمه نسبت به یکدیگر را از وظایف مسئولان دانست و گفت : موظف هستیم آرامش امنیتی، سیاسی و اقتصادی را ایجاد کنیم و مدیران باید جرأت کارکردن داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه بخش‌های خدماتی و تولیدی باید توانمندی‌های خود را نشان دهند افزود : در این میان باید امکانات مورد نیاز برای کارفرمایانی که در روزهای افزایش 4 برابر نرخ ارز با مشکل مواجه شدند را فراهم و از آنان حمایت کنیم.

وی فضای موجود در تأمین اجتماعی استان را یک فضای حمایتی از اندیشه‌ی تولید و سرمایه‌گذاری دانست و اظهار داشت : تأمین اجتماعی زمانی می تواند سرپا بماند که از کار و سرمایه حمایت کند و این بخش با جدیت باید ترویج داده شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه صرفاً با پرداخت یارانه نمی توان مردم را خودکفا کرد گفت : البته تا زمانی که به شرایط مطلوب برسیم وظیفه داریم از اقشار مختلف حمایت کنیم.