مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان از اختصاص یک میلیارد ریال برای مبارزه با گیاه سنبل آبی خبر داد

به گزارش ندای گیلان از رشت،مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان روزشنبه در نشست کارگروه سلامت و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در رشت با اشاره به اقدامات مختلف در بخش پدافند غیرعامل استان از جمله در حوزه زیست محیطی گفت: یک میلیارد ریال برای مبارزه با گیاه سنبل آبی اختصاص داده شده است.
امیر مرادی مبارزه با مگس زیتون را یکی دیگر از اقدامات در بخش زیست محیطی نام برد و یادآور شد: یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیز برای ریشه کنی مگس زیتون ابلاغ شده است.
وی با بیان این که پدافند غیرعامل در بدنه دستگاه های اجرایی جانیفتاده است، اظهار کرد: با این وضعیت در مدت 11 ماه اخیر عملکرد خوبی در بخش پدافند غیرعامل استان گیلان داشتیم به طوری که از رتبه 30 کشوری توانستیم به رتبه یک کشوری دست یابیم.
مرادی ضمن درخواست از دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای گزارش در موضوعات پدافند غیرعامل ، ادامه داد: نحوه جانمایی بیمارستان ها در جمعیت شهری و روستایی، فعالیت مراکز انتقال خون ، جانمایی اورژانس و چگونگی امدادرسانی در بیمارستان ها از جمله این گزارش ها است.
وی با بیان این که پدافند غیرعامل در مورد هر چیز تهدید کننده سلامت ورود می کند، یادآور شد: ارایه گزارش ها بسیار مهم و حائز اهمیت برای برنامه ریزی در این بخش است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود توریسم درمانی را هم فرصت و هم تهدید دانست و یادآور شد: توریسم درمانی در اشتغالزایی نقش مهمی دارد اما بایستی مراقبت کنیم تا بیماری خاصی ورود نکند.