جانشین فرمانده انتظامی گیلان گفت:شب گذشته ۳۹ نفر از معترضانی که به بهانه مرگ «مهسا امینی» در سبزه میدان رشت و خیابان‌های اطراف آن و همچنین میادین معلم، مادر و سرگل و خیابان‌های اطراف آن تجمع کرده و شعارهای هنجار شکن سر می‌دادند و اموال عمومی را تخریب می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش  ندای گیلان از رشت، سرهنگ حسین حسن پور اظهار کرد: شب گذشته ۳۹ نفر از معترضانی که به بهانه مرگ «مهسا امینی» در سبزه میدان رشت و خیابان‌های اطراف آن و همچنین میادین معلم، مادر و سرگل و خیابان‌های اطراف آن تجمع کرده و شعارهای هنجار شکن سر می‌دادند و اموال عمومی را تخریب می‌کردند، دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه معترضان شب گذشته یک دستگاه آمبولانس، یک خودروی سمند نیروی انتظامی و چند دستگاه موتورسیکلت نیروهای بسیجی را آتش زدند، افزود: شیشه‌های چند بانک را شکستند و به اموال عمومی نظیر علائم راهنمایی رانندگی، صندوق‌های صدقات و سطل‌های زباله خسارت جدی وارد کردند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان اضافه کرد: تعرض این افراد فقط خسارت به اموال عمومی نبود بلکه به اموال شهروندان هم تعرض کردند و شیشه‌های چند مغازه را شکستند.

وی ادامه داد: جمعی از این معترضان دیشب مسجد حجت ابن الحسن (معروف به خورگامی) را آتش زدند که با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی این آتش سوزی در دقایق اولیه مهار شد.

سرهنگ حسن پور اضافه کرد: دیشب ۵ نفر از نیروهای بسیجی و پلیس در درگیری با معترضان در رشت زخمی شدند.