مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به برنامه ریزی ۵۰۰ کیلومتری لایروبی انهار در استان گیلان اظهار داشت: تا کنون حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار نیازمند به لایروبی انجام و تا پیش از رهاسازی آب نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ندای گیلان از رشت، وحید خرمی در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان که به ریاست استاندار گیلان برگزار شد، گفت: با وجود کاهش ذخیره آب و دشواری‌های پیش رو ناشی از محدودیت منابع آبی، کشاورزان نگران نباشند؛ چرا که درصورت توجه کامل به توصیه متولیان این بخش و حرکت همگام با تقویم زراعی تلاش می‌شود امسال را همچون سال گذشته با انسجام و هماهنگی با موفقیت از این شرایط عبور کنیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط ذخیره آب سد سفیدرود، رهاسازی آب کشاورزی در نیمه دوم اردیبهشت ماه انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن فصل گرما دیگر انتظار بارش‌هایی که در ذخیره آب سد به طور چشمگیر تاثیر گذار باشند، نمی‌توان داشت، بنابراین باید کشاورزان استان از آب‌های در دسترس خود همچون زهکش‌ها، رودخانه‌ها و اب باران برای کشاورزی خود بهره بگیرند.

خرّمی تصریح کرد: کشاورزان لایروبی انهار مزارع خود را انجام دهند؛ ضمن اینکه برای بهره گیری همه زارعین از آب انصاف داشته و نوبت‌بندی را رعایت کنند و اطمینان داشته باشند که در اینصورت آب با برنامه زمانبندی شده به میزان لازم در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه تلاش شده تا از تمامی ظرفیت‌های آبی استان به طور بهینه استفاده شود، گفت: تمامی ایستگاه‌های پمپاژ و چاه‌های عمیق مورد بررسی و تعمیر و آماده برای قرار گرفتن در مدار و بهره برداری شده است.

خرّمی با اشاره به برنامه ریزی ۵۰۰ کیلومتری لایروبی انهار در استان گیلان اظهار داشت: تا کنون حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار نیازمند به لایروبی انجام و تا پیش از رهاسازی آب نیز ادامه خواهد داشت.