مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ضرورت راه اندازی بنیاد دائمی میرزاکوچک گفت: برای معرفی شخصیت میرزا نیازمند کار دقیق، علمی و مستمر هستیم.

به گزارش ندای گیلان از رشت،رضا ثقتی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش علمی تبارشناسی شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل در تالار حکمت دانشگاه گیلان با بیان اینکه بزرگداشت یاد و نام شهید میرزا کوچک باید به صورت مستمر و در طی سال انجام شود، گفت: باید برای برگزاری برنامه‌های مختلف مانند کنگره‌های علمی برنامه ریزی شود زیرا هزینه کردن برای معرفی شخصیت‌های بزرگ، نوعی سرمایه گذاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه منابع علمی و پژوهشی پیرامون نهضت جنگل کم است، عنوان کرد: یکی از راه‌های افزایش این منابع، برگزاری کنگره‌های علمی با این موضوع است و ارسال بیش از ۵۰ مقاله علمی به کنگره امسال گامی مهم در این راستا به شمار می‌رود.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی بنیاد دائمی میرزاکوچک تصریح کرد: برای معرفی شخصیت میرزا به صورت گسترده و جهانی نیازمند کار دقیق، علمی و مستمر هستیم و تشکیل بنیاد دائمی می‌تواند در این امر مؤثر باشد.

ثقتی به نقش رسانه‌ها در جهت دهی افکار عمومی اشاره و عنوان کرد: امروزه رسانه‌ها نقش مهمی در تأیید یا تخریب شخصیت‌ها دارند و نظام اسلامی ما نیز آماج حملات رسانه‌های استکباری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه میرزا کوچک جنگلی اولین شهید تروریسم رسانه‌ای بود، افزود: رسانه‌ها با دروغ پردازی توانستند چهره‌ای متفاوت از این روحانی مبارز ترسیم کنند که باید با کار فرهنگی این روند ظالمانه را اصلاح کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با دروغ پردازی نهضت جنگل را منحرف کردند، گفت: معرفی میرزا به عنوان یک تجزیه طلب باعث شد که حمایت‌های مردمی از این روحانی مبارز کم شود و قیام وی با شکست مواجه شد.