نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه سد شفارود، گفت: بر اساس پیش بینی ها این پروژه از دو ماه آینده دوباره شروع به کار می کند.

به گزارش ندای گیلان از تالش،حسن محمدیاری با اشاره به نشست نمایندگان فعلی و ادوار با استاندار و نماینده ولی فقیه در گیلان، اظهار کرد: اگر با همسویی از تجربیات کسانی که در حوزه تقنین سابقه دارند استفاده کنیم بسیاری از چالش‌ها رفع می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برون سپاری در جذب نیروی انسانی به شکل غلط و غیرحرفه ای محقق شده است، افزود: این موضوع ظلم در حق کارکنان حجمی و طرحی بود لذا مجلس یازدهم اهتمام دارد که این موضوع را ساماندهی کند.

محمد یاری با اشاره به اینکه مجلس ضرب الاجلی برای دولت مشخص کرده است، گفت: البته این موضوع در زمان تعیین شده محقق نشد و اخیراً این موضوع را با حضور معاون رئیس جمهور به نشانه اعتراض متذکر شدیم.

وی با بیان اینکه دو ماده از مواد طرح ساماندهی کارکنان و نیروهای حجمی تصویب شد، تأکید کرد: دستگاه‌های مربوطه از این پس باید نیروها را فقط به صورت رسمی و قراردادی جذب کنند و اگر قالب‌ها رعایت شود افراد جذب شده یک سال آزمایشی و سپس تبدیل به رسمی می‌شوند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به ساخت کارخانه کمپوست در جوکندان، تصریح کرد: این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده اما متأسفانه به دلیل مشکلاتی متوقف و طی جلساتی مقرر شد تخصیصی برای تکمیل آن صورت گیرد.

محمدیاری با اشاره به تعویق پرداخت مطالبات کارگران سد شفارود، گفت: مشکل سد شفارود این است که به دلیل عدم پرداخت ارزش افزوده توسط پیمانکار حساب‌های پروژه مسدود شده لذا آب نیرو ۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی و بیمه تأمین اجتماعی پرداخت کرده و پیش بینی می‌شود علاوه بر پرداخت بدهی‌ها، شروع به کار پروژه از دو ماه آینده آغاز شود.

وی با بیان اینکه تکمیل کنارگذر تالش اولین اولویت است، افزود: در فصل تعطیلات و زمان بارندگی کل شهر قفل می‌شود و زمانی که پروژه را تحویل گرفتیم هنوز تجهیز کارگاه نشده بود و برای خرید اراضی در مسیر مشکل نقدینگی داشتیم، اما دو کیلومتر از این مسیر که در اختیار منابع طبیعی بود را گرفتیم.

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در خصوص تکمیل کنارگذر تالش با حضور استاندار، بیان کرد: اعتقاد بنده این است که اگر کسی تخلفی کرده باید با آن برخورد کرد اما پروژه تحت هیچ شرایطی نباید تعطیل شود.